שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
נדל"ן

אנשי הצבא מסתערים על מכרז דרום הקריה

קבוצת רכישה שמורכבת ממאות טייסים בראשות ג'קי סוויסה, לשעבר ראש מינהלת המגורים של צה"ל, תתמודד במכרז היוקרתי ותציע דירות שמחירן יחל ב־280 אלף דולר

דותן לוי 09:1418.12.08

מכרז מינהל מקרקעי ישראל לפרויקט דרום הקריה בתל אביב הולך ומתחמם לקראת פתיחתו מחדש בינואר 2009. נוסף על קבוצת ב.ס.ר של נחשון קיויתי וקלמן סופר, שהודיעה לאחרונה כי תתמודד על המתחם, הודיעה אתמול עוד קבוצת רכישה, המורכבת ברובה מטייסים, כי תתמודד במכרז. בראש הקבוצה עומד ג'קי סוויסה, מי שעמד בשנים האחרונות בראש מינהלת המגורים של צה"ל.

 

מינהל מקרקעי ישראל חילק את המתחם לשלושה מתחמים. בכל אחד מהם אפשר יהיה להקים כ־100 יחידות דיור, והוא יכלול שטחי מסחר, משרדים וחניות. כל קבוצה שניגשת למכרז תוכל להציע הצעה למתחם כולו או לכל חלק בנפרד. קבוצת אנשי הצבא החדשה תתמודד בשלב ראשון על מתחם אחד בלבד. "אין לנו עיניים גדולות. אם יהיה ביקוש, נתמודד על עוד מתחמים", אמר מוטי פלד, מיזמי הקבוצה. אם יזכו, היזמים מתכוונים להקים את חלק המגורים בלבד ולהעביר את החלק המסחרי ליזם אחר שעמו יחתמו על הסכם שיתוף.

 

הדמיה של פרויקט דרום הקריה הדמיה של פרויקט דרום הקריה

 

לא אליטיסטים

 

לדברי פלד, לחברה יש כיום הצעות מכמה יזמים, והיא פועלת כדי למקסם אותן למחיר ולתנאים נוחים יותר. הקבוצה מורכבת מכ־400 טייסים, רובם בשירות מילואים ומקצתם בשירות סדיר. כמו כן נרשמו לקבוצה כ־300 אנשי הייטק. בקבוצה מעריכים כי הקרבה לקריה תיצור ערך מוסף לקבוצת הטייסים, שמקצתם משרתים בה. עם זאת, מארגני הקבוצה נזהרים מליצור את הרושם שמדובר בקבוצה אליטיסטית וסגורה. "על אף היותנו קבוצה הומוגנית ומגובשת, אנו פתוחים לקבל כל אדם המעוניין להצטרף בשמחה", אמר פלד.

 

בתוך כך, קשה להסתיר את הדמיון בין קבוצת הרכישה של פלד וסוויסה לקבוצות הרכישה הקיימות בשוק הפונות לנישות מסוימות, כגון מגדל הטייסים של ענבל אור וקבוצת ההייטק של יזמי העיר החדשה המתמודדת על מתחם השוק הסיטונאי. סוויסה ופלד מתכוונים להשיק אתר אינטרנט ולערוך כנס שבו יוצגו פרטי הפרויקט, הדמיות ומחירים. את המגדל בפרויקט יתכנן משרד צור אדריכלים, והוא יציע דירות בנות 4 חדרים שישתרעו על 138 מ"ר, דירות 3 חדרים בשטח של 100–110 מ"ר וכן דירות יוקרה גדולות יותר בארבע הקומות העליונות.

 

מתאימים למשבר

 

לדבריהם, המחירים במתחם יהיו כ־2,800-4,800 דולר למ"ר. מחירה של דירת 3 חדרים בקומות הנמוכות יסתכם ב־280 אלף דולר, ואילו מחיר דירת 4 חדרים בקומות הגבוהות יותר יעמוד על כ־660 אלף דולר.

 

המכרז על דרום הקריה הוא הגדול ביותר שהוציא מינהל מקרקעי ישראל בשנים האחרונות לקרקעות במרכז תל אביב. המכרז הקודם, שהתקיים לפני כחודשיים, נכשל כישלון חרוץ לאחר שאף אחת מההצעות שהוגשו לא עמדה ברף הקבוע על פי התקנון של המינהל - שההצעה תגיע ל־75% לפחות מהמחיר שקבע השמאי הממשלתי. לדברי סוויסה, המחירים הריאליים שהוצעו בסבב הקודם מתאימים למשבר שבו נמצא המשק. כעת מצפים היזמים שהמינהל יערוך שומה חדשה לקרקע.

 

עוד נקודה שעלולה להרתיע את היזמים היא עלויות הפיתוח הגבוהות למתחם - נוסף על התשלום עבור הקרקע תידרש החברה המנצחת להעביר למינהל עוד 20 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x