$
נדל"ן

עיריית גבעתיים תקבל 100 מיליון שקל עבור פרויקט פינוי בינוי

במסגרת הפרויקט ברחוב ערבי נחל בעיר, אותו תבנה חברת משהב, ייהרסו 7 בנייני רכבת בני 126 יח"ד ובמקומם ייבנו 420 יח"ד על ידי 4 בניינים כפולים

דותן לוי 12:0419.06.08

עיריית גבעתיים תקבל מחברת הבנייה משהב סכום של 100 מיליון שקל עבור היטלי פיתוח והשבחה של פרויקט פינוי בינוי ברחוב ערבי נחל בעיר.

 

מדובר באחד הפרויקטים הגדולים בגבעתיים שצפוי לצאת לדרך בתקופה הקרובה. החוזה בין משהב לעירייה נחתם לאחר תקופה ארוכה של עיכובים, שנבעו

בין היתר בשל התנגדות התושבים שטענו לחוסר התאמה בין התשתיות הקיימות לתוכנית הבנייה, וכן בשל מחלוקות על מספר יחידות הדיור שייבנו ברחוב,  את העירייה ייצג עו"ד אילן שרקון.

 

במסגרת הפרויקט, ייהרסו 7 בנייני רכבת בני 126 יח"ד ובמקומם יבנו 420 יח"ד על ידי 4 בניינים כפולים – שניים מהם בני 19 קומות ושניים בני 24 ו-21 קומות. במידה ותאושר תב"ע נוספת, ייתכן ויוקמו 528 יח"ד.

 

על פי הערכה, תוך כחודש תחל משהב בהריסה של חלק מהבניינים הישנים ובבניית המגדל הראשון בן 19 קומות, בו ישוכנו 18 מתוך 126 המשפחות שיפונו. עבור 420 יח"ד שייבנו תשלם משהב לעירייה היטלי פיתוח בסכום של 40 מיליון שקל לא כולל היטלי השבחה בסכום של כ-60 מיליון שקל נוספים.

 

במידה שתאושר התב"ע הנוספת ל-528 יח"ד, היטלי הפיתוח יעמדו על 55 מיליון שקל. עם סיום הפרויקט צפויה העירייה ליהנות גם מגידול משמעותי בהכנסות מארנונה, נכון להיום הכנסותיה של העירייה ממסי ארנונה בבניינים הישנים עומדים על מעט יותר מחצי מיליון שקל בשנה ולאחר הבנייה החדשה יעמדו הכנסותיה של העירייה על כ-4 מיליון שקל בשנה.

 

לדברי מנכ"ל העירייה, קובי ילוביץ', פרויקט ערבי נחל היה תקוע במשך שנים ועם כניסתו של ראובן בן שחר לראשות העירייה לפני כשנה הוא שם לו למטרה להסדיר את היתרי הבנייה ברחוב. לדבריו, הכספים שנכנסו לעירייה ישמשו לעבודות פיתוח במסגרתם יורחב רחוב ערבי נחל ויפותחו שטחים ציבוריים באזור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x