$
נדל"ן

רקאנטי לא מתפנה: הוקפאה תוכנית פינוי-בינוי ברמת אביב ג'

בפעם הראשונה הצליח ועד תושבים של שכונה שבה מתוכנן פרויקט פינוי-בינוי להביא לביטולו, והתוכנית לבניית שלושה מגדלים בצפון תל אביב הוקפאה

אורי חודי 07:0328.05.08

מועצת עיריית תל אביב החליטה להקפיא בשלב זה את המשך קידום הליכי התכנון של פרויקט פינוי-בינוי ברחוב רקנאטי 5-15 בשכונת רמת אביב ג' בתל אביב.

 

בתחילת ינואר החליטה ועדת המשנה לתכנון ולבנייה להמליץ בפני הוועדה המחוזית להפקיד את התוכנית המדוברת, המציעה להרוס שישה

בניינים בני כ-30 שנה ובעלי ארבע קומות כל אחד שבהם 96 דירות, ולבנות במקומם שלושה מגדלים בגובה 30 קומות בעלי 306 דירות. התוכנית עוררה התנגדות עזה בקרב תושבי השכונה, שהקימו ועד פעולה מיוחד והחלו במאבק ציבורי ומשפטי נגד אישורה. הוועד אף הצליח להחתים כ-2,000 תושבים מהאזור על עצומה נגד המשך הליכי התכנון.

 

המועצה דנה בערר שהגישה מיטל להבי (מרצ) נגד ההחלטה לתמוך בתוכנית בתחילת השבוע, בנוכחות מאות אנשים. להבי תקפה את התוכנית בחריפות וטענה שזוהי תוכנית נקודתית על שטח מצומצם של כשישה דונמים, המתעלמת מהאפשרות הוודאית שגם בעלי דירות באזורים אחרים בשכונה יבקשו להרוס את בתיהם, ולבנות תחתם מגדלי מגורים עם מאות דירות נוספות. סגן ראש העירייה פאר ויסנר (ירוקים) תקף גם הוא את מהנדס העיר, וטען כי התוכנית מעוררת סכסוכים מיותרים בין התושבים.

 

נציגת בעלי הדירות בשטח התוכנית עו"ד דפנה בוסתן דיווחה כי מצבם התחזוקתי של הבניינים גרוע ואין בהם מעליות, וכי התושבים ההולכים ומזדקנים מתקשים לחיות בבניינים.

 

נציגת המתנגדים עו"ד מירה שמש טענה כי לפי בדיקה שערכה העירייה, לפחות מחצית מבעלי הדירות בשטח התוכנית כלל אינם מתגוררים בבניינים. עוד טענה עו"ד שמש כי אין כל הצדקה תכנונית באישור הפרויקט, וכי מהנדס העיר קבע כי אין זה פרויקט פינוי־בינוי אלא עסקת נדל"ן באחד האזורים היקרים ביותר במדינה.

 

חברי מועצת העיר החליטו להקפיא בשלב זה את התוכנית, ולשלוח את הצדדים להליך שמטרתו להגיע לפשרה. הוועדה הקציבה לשם כך 90 יום. עו"ד אורי חפץ, חבר ועד הפעולה נגד התוכנית, הביע שביעות רצון מההחלטה, וציין כי הוועד יעקוב אחרי ניסיון של היזמים לעקוף את הליך הפשרה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x