$
נדל"ן

אושר ההסדר בין דיירי חפציבה לבנק מזרחי טפחות

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה אתמול את ההתנגדויות שהוגשו להסדר. השופט יעקב צבן: "ההסדר הוא הרע במיעוטו. אלמלא ההסדר, חלק לא מבוטל מן הרוכשים היה עלול לעמוד בפני שוקת שבורה"

עומר נובינסקי ואורי חודי 08:3123.04.08

בית המשפט המחוזי בירושלים דחה אתמול את התנגדותם של רוכשי דירות מחברת חפציבה להסדר שהושג בין הרוכשים לבנק מזרחי־טפחות וכונס הנכסים מטעמו עו"ד פיני יניב. בכך אושר סופית ההסדר בין דיירי הפרויקטים לבין הבנק. מדובר בפרויקטים: חופים בחדרה, גרינטאוור בנתניה, פרוייקט מחסיה א'

וב' בבית שמש והר חומה בירושלים. ההסדר כולל שיעור השתתפות משתנה של רוכשי הדירות בסכום הנדרש להשלמת הפרויקטים.

 

ההסדר שהושג בפרויקטים של מזרחי טפחות, שיוצג יחד עם כונס הנכסים מטעם הבנק על ידי עו"ד דורון אריאל ממשרד קנטור אלחנני טל ושות', נוגע ליותר מ־600 רוכשי דירות. ההסדר תואם את המתווה שהוביל עו"ד מולכו, כפי שהציגו אותו יחד עם כונס הנכסים הרשמי במסגרת הדו"ח שהגישו לבית המשפט באוקטובר לאחר קריסת חברות חפציבה ועזיבתו של הבעלים בועז יונה.

 

השופט יעקב צבן ציין במהלך הדיון כי ההסדר הנוכחי הוא המקיף ביותר שהוגש לבית משפט. ההסדרים, ציין השופט, הם בבחינת הרע במיעוטו, אך הראייה לכך כי ההסדר הוא משביע רצון היא שרוב הרוכשים, גם אלו שכונס הנכסים קבע כי הם אינם זכאים להשתייך להסדר, מעוניינים לקחת בו חלק. "אלמלא ההסדר", כתב השופט צבן כשאישר את ההסדר לפני מספר שבועות, "חלק לא מבוטל מן הרוכשים היה עלול לעמוד בפני שוקת שבורה".

 

בהחלטתו הנוכחית שלא לקבל את עמדת הדיירים, כתב השופט צבן: "ההסדר שהושג הינו סביר והוגן בתנאים הקשים שנוצרו עקב קריסת חברות חפציבה. רבים מסכימים להסדר תוך שינויים מסוימים אולם כל שינוי במקום אחד עלול לפגוע במקום אחר ולמוטט את ההסדר כולו". השופט צבן הדגיש כי ההסדר הוא רצוני ורוכש שלא מעוניין להצטרף אליו יכול לנסות ולמצות את זכויותיו בכל דרך אחרת.

 

מקורבים למנהל המיוחד של קבוצת חפציבה עו"ד יצחק מולכו, מסרו כי הוא שמח על ההחלטה ומצפה להגיע בקרוב להסדרים גם עם 500 יחידות הדיור הנוספות שנותרו עדין ללא פתרון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x