סגור

פינוי בינוי בצפון תל אביב: 126 דירות ייהרסו - לטובת 379 יחידות בבניינים של עד 19 קומות

התוכנית, בשכונת נאות אפקה א', אושרה לאחר שהוועדה המקומית דחתה את ההתנגדויות. היזמית, קבוצת גבאי: "צופים הכנסות של מיליארד שקל"

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה תל אביב דחתה אתמול (ד') את ההתנגדויות שהוגשו לתוכנית פינוי-בינוי בשכונת נאות אפקה א' להקמת 378 דירות בבניינים בגובה של עד 19 קומות, ואישרה את התוכנית.
מדובר בתוכנית שיזמה קבוצת גבאי, הכוללת הריסת 126 דירות קיימות ב-8 בניינים ישנים שנבנו ב-1966, הממוקמים על שטח בן 15 דונם בין הרחובות מבצע קדש מדרום, קהילת פוזנא מצפון, קהילת קייב ממערב וקהילת ריגה ממזרח. שטח דירות אלה נע הוא 85-55 מ"ר.
במקום הדירות שייהרסו יוקמו שני בניינים חדשים בני 19 קומות, ועוד ארבעה בניינים בני 8 קומות, שיכללו בסך הכל 378 דירות, מתוכן 20% דירות קטנות. בנוסף תכלול התוכנית 1,000 מ"ר שטחי מסחר ומשרדים, וכן מבני ציבור שיוקמו לאורך רחוב מבצע קדש. הוועדה גם קבעה כי 50 דירות מתוך סך הדירות בתוכנית יוקצו לטובת דיור בר השגה, להשכרה בהנחה של 40% ממחיר השוק, וזאת לתקופה של 20 שנה. שטח דירות אלה יהיה 85-55 מ"ר. התוכנית קובעת תקן חניה של 0.8 חניות לכל דירה, והחניון שיוקם יהיה תת-קרקעי. זאת בנימוק כי מדובר באזור בעל נגישות תחבורתית גבוהה המרושת בתחבורה ציבורית, המצדיק תקן חניה מופחת. בקבוצת גבאי מעריכים כי ההכנסות ממכירת הדירות בפרויקט צפויות לעמוד על מיליארד שקל.

1 צפייה בגלריה
פרויקט התחדשות עירונית של קבוצת גבאי מתחם פוזנא הדמייה מבצע קדש
פרויקט התחדשות עירונית של קבוצת גבאי מתחם פוזנא הדמייה מבצע קדש
הדמיית הפרויקט
(הדמיה: Evolve Media)
לתוכנית הוגשו התנגדויות רבות מצד תושבי השכונה, בעיקר סביב היקפי הבנייה וגובה הבניינים, ובטענה כי תקן החניה ביחס לכמות הדירות המתווספות אינו מספק מאחר וכבר כיום קיימת מצוקת חניה באזור. הוועדה המקומית החליטה, כאמור, לדחות את ההתנגדויות.
את התוכנית ערך האדריכל גיל שנהב ממשרד כנען שנהב אדריכלים. את הדיירים בפרויקט מייצג עו"ד יהודה טוניק, ואת קבוצת גבאי מייצג עורך הדין ארז ללצ'וק.