סגור

גליל ים: אמפא ישראל רכשה מגרש ל-35 דירות - תמורת 77 מיליון שקל

המגרש נמכר במסגרת הליך פירוק שיתוף; מחיר הזכייה משקף 2.2 מיליון שקל עבור מרכיב הקרקע לכל דירה

בזמן שתוכנית הדיור עליה הכריז שר האוצר אביגדור ליברמן מתגבשת, חברות הנדל"ן ממשיכות לשלם מחירים גבוהים על מגרשים זמינים לבנייה: חברת אמפא ישראל, מקבוצת אמפא שבשליטת האחים נקש וקבוצת פוגל, זכתה בהתמחרות לרכישת מגרש בגליל ים בהרצליה, המיועד להקמת 35 יחידות דיור, תמורת 77 מיליון שקל. מחיר המשקף 2.2 מיליון שקל עבור מרכיב הקרקע לדירה.

שטח המגרש 1.6 דונם, והוא ממוקם בין הרחובות הכינור והתזמורת. הוא נמכר במסגרת הליך פירוק שיתוף בין בעלי המגרש, לאחר שעוה"ד שמואל גלינקא, רועי הרם והדר טל מונו על ידי בית משפט השלום בתל אביב ככונסי נכסים אשר אמונים על מכירתו. את אמפא ישראל ייצגה בעסקה עו"ד כלנית בר, שותפה במשרד פרגן פלס ושות'.
לפני חודש נמכר מגרש סמוך, המיועד להקמת 82 דירות, גם הוא בהליך פירוק שיתוף, תמורת 204 מיליון שקל. סכום המשקף 2.5 מיליון שקל עבור מרכיב הקרקע. הרוכשת היתה חברת GK גיל קטה, הפועלת בעיקר בפתח תקווה, אשר התמודדה גם במכרז הנוכחי.

1 צפייה בגלריה
הרצליה שכונת גליל ים
הרצליה שכונת גליל ים
שכונת גליל ים
(צילום: עמית שעל)

מנכ"ל אמפא ישראל, אלי אגם, אמר ל"כלכליסט" כי "הפרויקט המתוכנן במגרש מצטרף לשורת פרויקטים אותם מקדמת החברה בהרצליה, וכחלק מהאסטרטגיה של החברה להרחיב פעילותה באזור, ואנו צופים כי מחירי הדירות בפרויקט יעמדו על 4.5 מיליון שקל".
אמפא ישראל היא חלק מקבוצת אמפא, חברת החזקות פרטית בשליטת האחים נקש וקבוצת פוגל. החברה מקדמת פרויקטים על קרקעות שרכשה בחודשים האחרונים ברחובות ובבת ים, וכן מקדמת פרויקטים בשכונת אגמים באשקלון, הרצליה, ובמספר הרחבות בקיבוצים בצפון.