סגור

חולמים על שינוי? מחוז קלבריה באיטליה משלם למי שיעברו אליו

המחוז ייתן מענקים של עד 28 אלף יורו לאנשים שיעברו לעיירות מנומנמות בתחומו עם פחות מ-2,000 תושבים, לשלוש שנים לפחות. בין התנאים: להיות עד גיל 40 ולהקים עסק קטן בעיירה או להחיות עסק קיים

חלום המעבר לאיטליה נהיה קרוב מתמיד. מחוז קלבריה במדינה מתכוון להציע מענקים של עד 28 אלף יורו (33 אלף דולר) לאנשים שיעברו לעיירות מנומנמות באזור עם פחות מ-2,000 תושבים למשך שלוש שנים לפחות, זאת בניסיון לבלום מגמה של שנים של הידלדלות האוכלוסייה, כך לפי דיווח באתר CNN.


ההצעה כוללת בתים ליד הים או בהרים, או גם וגם. עם זאת, לא מדובר בקבלת כסף בלי תנאים. כדי להיות זכאים למענק, על התושבים החדשים להתחייב להקים עסק חדש בעיירה או להחיות עסק קיים.

5 צפייה בגלריה
סן דואנטו די נינאה San Donato di Ninea כפר קלבריה איטליה
סן דואנטו די נינאה San Donato di Ninea כפר קלבריה איטליה
סן דואנטו די נינאה (San Donato di Ninea) כפר קלבריה, איטליה
(צילום: Comune San Donato)

יש גם כמה תנאים נוספים: המועמדים צריכים להיות עד גיל 40 ולהסכים לעבור לקלבריה בתוך 90 יום מרגע אישור הבקשה שלהם. המטרה העיקרית של היוזמה היא למשוך צעירים פעילים שמעוניינים לעבוד. לפי חבר המועצה המקומית ג'אנלוקה גאלו, התושבים החדשים יכולים לקבל שכר חודשי של 800 עד 1,000 יורו למשך שנתיים עד שלוש שנים או לקבל את הסכום בתשלום אחד שיסייע להשיק את העסק החדש, שיכול להיות בתחומי האכסניה, מסעדה, בר או חנות.
"אנחנו עוד מלטשים את הפרטים הטכניים, כולל הסכום החודשי המדויק ומשך תשלום המענק. וגם מתלבטים האם להוסיף כפרים קצת יותר גדולים עם עד 3,000 תושבים", הסביר גאלו. "יש התעניינות עצומה מצד הכפרים, ואם התוכנית הראשונה תעבוד נשיק נוספות בשנים הבאות".
ניסוי בהכללה חברתית
ג'אנפייטרו קופולה, ראש העיר אלטומונטה, שמשתתפת בתוכנית, מאמין שהגישה הנוכחית אטרקטיבית יותר מהיוזמות של כפרים אחרים באיטליה ובספרד, שבהן מציעים למכירה בתים ביורו בלבד כדי למשוך תושבים חדשים. "אנחנו רוצים שזה יהיה ניסוי בהכללה חברתית", הסביר.
הפרויקט, שמכונה "הכנסה לתושבים פעילים" (active residency income), צפוי להיות מושק כבר בשבועות הקרובים והוקצו לו מעל 700 אלף יורו.
בכ-320 מהעיירות בקלבריה, שהן 75% מכלל העיירות, מתגוררים פחות מ-5,000 תושבים, והחשש הוא שחלק מהקהילות ייכחדו לגמרי בתוך מספר שנים. "המטרה היא לחזק את הכלכלה המקומית ולהזרים דם חדש לקהילות קטנות", הוסיף גאלו. "אנחנו רוצים שהביקוש לעבודות יעמוד בהיצע, ולכן ביקשנו מהכפרים לספר לנו אילו מקצועות הם צריכים".
הכפרים המשתתפים ביוזמה כוללים את סיביטה (Civita), שהוקם במאה ה-15 על ידי אלבנים שברחו מהאימפריה הטורקית, ו-San Donato di Ninea, השוכן עמוק בתוך הפארק הלאומי פולינו.

5 צפייה בגלריה
סנטה סוורינה Santa Severina כפר קלבריה איטליה
סנטה סוורינה Santa Severina כפר קלבריה איטליה
סנטה סוורינה (Santa Severina) כפר קלבריה, איטליה
(צילום: Borghi Piu Belli d'Italia)


5 צפייה בגלריה
קאקורי Caccuri כפר קלבריה איטליה
קאקורי Caccuri כפר קלבריה איטליה
קאקורי (Caccuri) כפר קלבריה, איטליה
(צילום: Boghi Piu Belli D'Italia)


5 צפייה בגלריה
אייטה Aieta כפר קלבריה איטליה
אייטה Aieta כפר קלבריה איטליה
אייטה (Aieta) כפר קלבריה, איטליה
(צילום: Boghi Piu Belli D'Italia)


5 צפייה בגלריה
צ'יוויטה Civita כפר קלבריה איטליה
צ'יוויטה Civita כפר קלבריה איטליה
צ'יוויטה (Civita) כפר קלבריה, איטליה
(צילום: Comune Civita)