סגור

האחים חג'ג' ורפי קלינה החליטו למכור את פרויקט מגדל שד"ל

יום לאחר שהודיעו על חתימה על מזכר הבנות לרכישת השליטה בבזן, הודיעו האחים חג'ג' שיבחנו את מכירת המגרש ששטחו 3.3 דונם, וכולל גם שלושה מבנים לשימור. ערך הקרקע כ-1.2 מיליארד שקל

קבוצת חג'ג' פרסמה אתמול (א') הודעה כי החליטה לבחון אפשרות למכירת זכויותיה בפרויקט מגדל שד"ל בתל אביב. הפרויקט, שהחלה בנייתו, כולל שימור ובנייה חדשה של מגדל בן 40 קומות.
במגדל מתכוננות 17 קומות מגורים, ובהן 120 יח"ד, 16,000 מ"ר שטחי תעסוקה/מלונאות ו-500 מ"ר שטחי מסחר, שטח ציבורי, וגם חניון תת-קרקעי בגובה 4 קומות.
על פי מצגת קבוצת חג'ג' מחודש ספטמבר 2021, הרווח הגולמי שהיה צפוי לחברה מהפרויקט עומד על 368 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע שערך הקרקע הוא כ-1.2 מיליארד שקל.


פרויקט מתחם שד"ל ייבנה במגרש בן 3.3 דונם התחום בין הרחובות יבנה, יהודה הלוי, שד"ל ושדרות רוטשילד, ובסמוך לתחנת אלנבי של הקו האדום של הרכבת הקלה.
בעלת הקרקע היא חברת הד מאסטר, המוחזקת על ידי קבוצת חג'ג' (50%) והמתווך/ יזם רפי קלינה (50%). יש לציין כי הפרויקט החדש כולל שלושה מבנים לשימור, ברחוב שד"ל 8, ביבנה 35 וביבנה 33. אחד מהמבנים נמצא בבעלות פרטית. הפרויקט נמצא כרגע בשלב יסודות ודיפון.

2 צפייה בגלריה
האחים צחי חג'ג' ועידו חג'ג'
האחים צחי חג'ג' ועידו חג'ג'
האחים צחי חג'ג' ועידו חג'ג'
(צילום: טל צ'יקורל)

התב"ע לפרויקט, שמתוכנן על ידי האדריכל משה צור, הופקדה על ידי הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה בחודש ספטמבר 2018. המבנה תואר בדראפט שהוגש לוועדה המקומית לתכנון ובנייה בחודש דצמבר 2020 כחלק מהדיון בעיצוב הארכיטקטוני של המבנה: "המגדל מורכב משני נפחים מפותלים המייצרים יחד קומפוזיציה עיצובית ייחודית. המגדל צומח מעל הבינוי הקיים ומעל אגף נמוך בבנייה חדשה, תוך שהוא מרחף חלקית מעל מבנים אלה על מנת שלא לפגוע ברקמה הקיימת וכדי לאפשר מרחב הולכי רגל רחב".
את הפרסום האחרון של מכירת זכויות האחים חג'ג' בפרויקט שד"ל ניתן אולי לקשור לידיעה שהתפרסמה אתמול, לפיה קבוצת חג'ג' נדל"ן חתמה על מזכר הבנות בלתי מחייב עם החברה לישראל לרכישת 16.69% ממניות בזן במחיר של 1.1 שקל למניה (כ-600 מיליון שקל), בכפוף להתאמות לדיבידנד.
על פי מזכר ההבנות, קבוצת חג'ג' תערוך בדיקת נאותות בת 45 ימים בקשר לרכישה אפשרית כאמור, אשר במהלכה לא יתקשרו הצדדים בעסקה נוגדת. החברה לישראל, בשליטת עידן עופר, מחזיקה ב-24% ממניות בזן בשווי של 854 מיליון שקל. ההערכה היא כי חג'ג' יעדיפו את הפסקת הפעילות בבתי זיקוק ולא רק בגלל הזיהום, אלא במיוחד משום שתוכניות הבנייה שנרקמות בשטח שוות יותר.

2 צפייה בגלריה
הדמיה מגדל שד"ל
הדמיה מגדל שד"ל
הדמיה של מגדל שד"ל
(הדמיה: view point)
קבוצת חג'ג' ייזום נדל"ן עוסקת בארגון קבוצות רכישה ונדל"ן יזמי. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה2021 צמחו הכנסותיה של חג'ג' נדל"ן בכ-40% והגיעו לכ-180 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה הגיע ל-67 מיליון שקל.