סגור

בלעדי
הרוכשים המפתיעים של בתי הזיקוק: האחים חג'ג'

קבוצת הנדל"ן היזמי, שמבצעת כניסה ראשונה לתחום האנרגיה ניהלה בשבועות האחרונים את המגעים על העיסקה מול עידן עופר ומנכ"ל החברה לישראל יואב דופלט; האחים חג'ג' ירכשו בשלב ראשון 16.7% מהמניות מידי החברה לישראל, ובהמשך 15% מהמניות המוחזקות בידי פטרוכימיים

הרוכשים המפתיעים של השליטה בבתי הזיקוק הם האחים צחי ועידו חג'ג' - הקבוצה של האחים פועלת כיום בתחום הנדל"ן היזמי והמלונאות, וכניסה לתחום האנרגיה היא פעילות חדשה מבחינתה.
לכלכליסט נודע כי בשבועות האחרונים ניהלו האחים את המגעים על העיסקה מול מול עידן עופר בעל השליטה בחברה לישראל שמחזיקה בבתי הזיקוק, יחד עם מנכל חברה לישראל יואב דופלט.
1 צפייה בגלריה
מימין צחי חג'ג' ו עידו חג'ג'
מימין צחי חג'ג' ו עידו חג'ג'
מימין: צחי ועידו חג'ג'
(צילום: שי תמיר)

האחים ירכשו מהחברה לישראל 16.7% ממניות בזן תמורת כ-600 מיליון שקל ובהמשך צפויים לרכוש 15% נוספים, שכרגע בידי חברת פטרוכימיים של משפחת פדרמן. מניות אלה משועבדות למחזיקי האג"ח של פטרוכימיים שצפויים להסדר חוב בתספורת של מיליארד שקל.

נראה כי האחים חג'ג' סבורים כי גם במקרה שהמדינה תסגור את בתי הזיקוק - המו"מ על פינוי הפעילות, הם יקבלו פיצוי בנכס הנדל"ן שעליו מוקמים מפעלי בז"ן, שטח שיעמיד אפשרויות לפיתוח עסקים מגוונים. המו"מ על הפינוי צפוי להיפתח השבוע.
קבוצת חג'ג' עוסקת בנדל:ן יזמי ומניב ונחשבת לאחר מחברות הנדל"ן הגדולות בארץ. הקבוצה שהוקמה ב-2003 על ידי צחי ועידו חגג מחזיקה בעשרות פרוייקטים ברחבי הארץ, בהם מגדלי חג'ג' במרכז תל אביב.
החברה הונפקה בבורסה בתל אביב ב-2010 ומאז נכנסה גם לתחום במלונאות המסחר והתחדשות עירונית. היא משתפת פעולה עם המותג סלינה ונסחרת בשווי 1.5 מיליארד שקל לאחר זינוק של יותר מ-50% בשנה האחרונה.