סגור

המשרד להגנת הסביבה בניסיון אחרון לצמצום סמכויות הותמ"ל

בכירי המשרד קיימו היום שיחות עם אנשי משרדי הפנים והשיכון, במטרה להגיע להסכמות לקראת הדיון שצפוי להתקיים ביום שני הקרוב


המשרד להגנת הסביבה במאמץ אחרון לצמצום פעילות הוועדה לקידום מתחמים מועדפים לדיור (ותמ"ל). לכלכליסט נודע כי בכירי המשרד קיימו היום שיחות עם אנשי משרדי הפנים והשיכון, במטרה להגיע להסכמות לקראת הדיון שצפוי להתקיים ביום שני הקרוב בוועדת שרים לחקיקה על החוק שיסדיר את פעילות הוועדה.2 צפייה בגלריה
שטח פתוח ב כפר סבא
שטח פתוח ב כפר סבא
שטח פתוח בכפר סבא
(צילום: אוראל כהן)

השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, שלחה השבוע לעמיתיה במשרדי הפנים והשיכון נייר עמדה ובו שורה של תיקונים שהיא מבקשת להטמיע בחוק. זנדברג מבקשת בין השאר לצמצם ככל האפשר את מספר התוכניות שיועברו מדי שנה לאישור הוועדה, בדגש על צמצום מספר התוכניות שחלות על שטח פתוח. בנוסף היא מבקשת להכפיף את הוועדה לתוכניות המתאר המחוזיות, בעוד שעל פי החוק החדש הוועדה יכולה לאשר תוכניות גם אם הן סותרות תוכניות מחוזיות.
זנדברג מסבירה במכתבה כי לא נכון שהצורך בתכנון מהיר יבוא על חשבון מדיניות תכנון מחוזית שמביאה בחשבון את הצרכים של המחוז.

2 צפייה בגלריה
מגזין נדל"ן 28.3.18 הידרדר לאנרכיה ח"כ תמר זנדברג
מגזין נדל"ן 28.3.18 הידרדר לאנרכיה ח"כ תמר זנדברג
תמר זנדברג
(צילום: עומר מסינגר)

בנוסף מבקשת השרה להוסיף לוועדה נציג ממשרדה כך שיוגדר בחוק היועץ הסביבתי של הוועדה. כן היא מבקשת כי למשרדה יהיה נציג קבוע בוועדת המשנה להתנגדויות.
הותמ"ל הוקמה ב-2014 כחלק מהמאמצים לפתרון משבר הדייר. היא פעלה מתוקף הוראת שעה שפגה ביוני 2020 הממשלה הקודמת לא הצליחה לאשר הוראת שעה חדשה. כעת מבקשים להאריך את פעילותה ב-6 שנים עם אפשרות ל-6 שנים נוספות.