סגור

ח"כים לממונה על שוק ההון: "עסקת צריפין מתנהלת במהירות מחשידה"

מיקי זוהר ומירב בן ארי פנו למשה ברקת בנוגע למכירה החפוזה של המרלו"ג בצריפין: "טענות מוזרות של חוסר בזמן. התמחרות שכזו תוכל להכניס לקופת הקרן מאות מיליוני שקלים נוספים שיבטיחו את עתיד החוסכים" - שהם לדבריהם אוכלוסיה מוחלשת

סערת המכירה החפוזה של המרכז הלוגיסטי בצריפין מגיעה גם לכנסת. במכתב ששיגרו אתמול חברי כנסת מהקואליציה והאופוזיציה לממונה על שוק ההון, ביטוח וחיסכון משה ברקת הם קראו להתערבותו המיידית בנושא.
ח"כ מיקי זוהר (ליכוד) וח"כ מירב בן ארי (יש עתיד) כתבו לברקת: "בימים אלו מתקדמת במהירות יוצאת דופן ומחשידה עסקת מכירה של המרכז הלוגיסטי בצריפין. עוד ידוע כי חברות רבות בשוק הנדל"ן התעניינו במכרז האמור ואף הגישו הצעות משמעותיות".
שני הח”כים מייצגים את הקואליציה והאופוזיציה בוועדה לביקורת המדינה, ופנייה משותפת מעמידה משמעות מיוחדת לדברים.
לדבריהם, "אין חולק כי שמורה לקרן הזכות לבצע התמחרות שתעלה את גובה ההצעה לכל המרבה במחיר. תמוה מאוד בעינינו מדוע התמחרות זו לא מתבצעת מתוך טענות מוזרות של חוסר בזמן, אף שברור לחלוטין שתהליך שכזה אורך ימים אחדים ולכל היותר מספר שבועות, בטח שלאור כך שהתמחרות שכזו תוכל להכניס לקופת הקרן מאות מיליוני שקלים נוספים שיבטיחו את עתיד החוסכים". הם ציינו כי אותם חוסכים הם אוכלוסיה מוחלשת הזקוקה להגנה.
חברי הכנסת הוסיפו: "אנו קוראים להתערבותך המיידית, וכמו כן מצפים גם מראש הרשות לניירות ערך לפעול בנושא האמור בתיאום עמך". פנייה נוספת מצד חברי הכנסת נעשתה ליו"ר ועדת הכספים ח”כ אלכס קושניר על מנת שתכונס ישיבה דחופה בנושא. המכתב של חברי הכנסת נשלח גם ליו”ר רשות ניירות ערך ענת גואטה.
1 צפייה בגלריה
משה ברקת יושב ראש רשות שוק ה הון
משה ברקת יושב ראש רשות שוק ה הון
משה ברקת
(צילום: עמית שעל)
הסוכנות היא גוף יהודי כלל עולמי בעל שותפות אסטרטגית לממשלת ישראל ובעבר עסק מבקר המדינה בפעולות שביצעה. בדיקת החכ"ים עשויה להתרחב גם מעבר לאירוע הנוכחי בקופה שמפוקחת בידי רשות שוק ההון. הרשות החלה בבדיקת האירוע, אולם לא לעומק.בשנות ה־90 היתה זו הסוכנות שהעבירה את הקרקעות בצריפין וכן ברמת אביב ובמבשרת ציון לידי קופת התגמולים במהלך מעורר מחלוקת.