סגור

מי יחליף את דלית זילבר? ועדת האיתור הכריזה על 2 מועמדות ומועמד

ורד סלומון ממן, האדריכלית הראשית של משרד הבינוי, שירה ברנד, סגנית ראש מטה התכנון הלאומי, ורפי אלמליח, ראש אגף תכנון ברמ"י, הן שלושת המועמדות שעליהן הכריזה ועדת האיתור למנכ"ל או המנכ"לית הבאה של רשות התכנון

ועדת האיתור לבחירת המחליף או המחליפה של מנכ"לית מנהל התכנון דלית זילבר פירסמה היום (ג') את שמות שלושת המועמדות לתפקיד. המועמדות הן האדריכלית הראשית של משרד הבינוי ורד סלומון ממן, סגנית ראש מטה התכנון הלאומי ולשעבר יו"ר ועדה מחוזית מרכז שירה ברנד, וראש אגף תכנון ברשות מקרקעי ישראל (רמ"י) רפי אלמליח.
הבחירה במועמדים מלמדת על רוח הזמן: בחירה באנשים שצמחו במערכת, אנשי עשיה ותיקים, בלי התנסות בעבודה במגזר הפרטי.
בשבוע שעבר חשף כלכליסט את שמות חברי ועדת האיתור לתפקיד. מדובר ביו"ר מטה התכנון הלאומי שלומי הייזלר, בעו"ד ציפורה בליצר, בפרופ' רון שפירא, נשיא המרכז האקדמי פרס, ובדוד שני.
1 צפייה בגלריה
ראש מינהל התכנון דלית זילבר
ראש מינהל התכנון דלית זילבר
ראש מינהל התכנון דלית זילבר
(ניב קנטור)
כנגד חברי הוועדה נמתחה ביקורת על כך שהינם חסרי מומחיות בתכנון, זאת בניגוד להחלטת ממשלה שהתקבלה בנושא. יש להזכיר כי עו”ד בליצר אמנם מתמחה בנדל”ן, אך אינה נחשבת למומחית בתכנון, וכך גם פרופ’ רון שפירא. גם הייזלר ושני, שיש להם ניסיון בתחום, הם משפטנים.
מנכ"ל מינהל התכנון הוא התפקיד החשוב ביותר במערכת התכנון. המנכ"לית הנוכחית דלית זילבר, שצמחה בתוך המערכת ועובדת במינהל התיכנון מאז 2007, קידמה במשך כהונתה תוכניות ל־600 אלף דירות, את תוכניות המטרו, ביטלה את תמ"א 38 ועודדה התחדשות עירונית מתחמית, קידמה את התוכנית האסטרטגית 2040 ועוד.