סגור

סוחרים בצפון ת"א: “העירייה פועלת נגדנו בחוסר סבירות קיצוני"

בעלי עסקים ברחוב איינשטיין קיבלו התראה של 35 יום לפנות את ריהוט הרחוב בשל עבודות להקמת גשר להולכי רגל. העירייה: “ננסה לסייע"

בעלי עסקים בצפון תל אביב טוענים כי הנחיה חדשה של העירייה צפויה לפגוע בהם במידה ניכרת, וזאת לאחר שנתיים שבהן התמודדו עם השלכות מגפת הקורונה ועם עבודות הרכבת הקלה.
בסוף ינואר מחלקת קשרי קהילה בעירייה בישרה במכתב לבעלי עסקים במתחם המסחרי ברחוב איינשטיין 7־9 כי בקרוב יחלו עבודות הקמת גשר להולכי רגל מעל רחוב איינשטיין, שיחבר בין שכונת ל' החדשה לבין שכונת נופי ים - ובו הודיעה להם כי בתוך כחודש, עד תחילת חודש מרץ, עליהם לפנות את ריהוט הרחוב ואת סגירות החורף שניתנו להם בהסכמת העירייה ובתשלום של אלפי שקלים בשנה.

3 צפייה בגלריה
ראש העיר תל אביב יפו רון חולדאי 15.7.19
ראש העיר תל אביב יפו רון חולדאי 15.7.19
ראש עיריית תל אביב רון חולדאי. “נדרש פינוי המרחב הציבורי”
(צילום: יאיר שגיא)

3 צפייה בגלריה
עו"ד אילן בומבך
עו"ד אילן בומבך
עו"ד אילן בומבך
(צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
במכתב לפני נקיטת הליכים שהעבירו בעלי העסקים לעירייה, באמצעות עו"ד אילן בומבך, טוענים בעלי העסקים במתחם המסחרי כי התראה של 35 יום לפינוי ליבת העסקים שלהם "עולה לכדי חוסר סבירות קיצוני". בעל עסק להסעדה אמר בשיחה ל"כלכליסט" כי עיקר הפעילות ומקומות הישיבה שלו ממוקמים בשטח הציבורי ובאישור העירייה, כך שהפגיעה בו הולכת להיות קשה. עם זאת, גם עסקים שאינם מתחום ההסעדה צפויים להיפגע בשל שיבושים בדרכי הגישה אליהם. בין העסקים במתחם ניתן לציין את מסעדת סרפינה, מסעדת לחמנינה, המסעדה הטורקית מאריס, יוגורטייה מרשת יוגו, סופר יודה, חנות למוצרי מזון לבעלי חיים, חנות בגדים, ספר, מעדנייה ועוד.
במכתב לעירייה ציינו בעלי העסקים כי הם מתאוששים לאט מתקופה קשה של שנתיים שבהן פגעה הקורונה בעסקיהם, ובמקביל סבלו מעבודות הרכבת הקלה אשר טרם הסתיימו. "ההחלטה על בניית גשר איינשטיין באופן מידי, כשהיא אינה נובעת מצורך בהול כלשהו, אינה סבירה", לשון המכתב. עוד ציינו כי סגירת האזור לעסקי פנאי ובילוי תוביל לאובדן השקעה ואובדן הכנסות בהיקף של מיליוני שקלים, ולכן נגועה בחוסר סבירות קיצוני. בעלי העסקים דורשים את כלל המידע התכנוני הנוגע להקמת הגשר, וכן מבקשים לדחות את מועד פינוי השטח.

3 צפייה בגלריה
מרכז מסחרי רחוב איינשטיין תל אביב
מרכז מסחרי רחוב איינשטיין תל אביב
מרכז מסחרי ברחוב איינשטיין, צפון תל אביב
(צילום: עמית שעל)

מהעירייה נמסר בתגובה: "העירייה מקדמת הקמת גשר להולכי רגל ורוכבי אופניים מעל לרחוב איינשטיין במטרה לייצר חיבוריות בין שכונת נופי ים לשכנת ל' החדשה, כאשר הקשר בין השכונות מתבקש והכרחי למתן מענה לתושבים ונגישות למוסדות הציבור. במסגרת הפרויקט נדרש גם פינוי המרחב הציבורי בסמוך לאתרי העבודות, אשר בחלקו ישנן סגירות חורף והיתרי שולחנות וכיסאות. בעקבות פניית בעלי העסקים בבקשה לדחיית מועד הפינוי העבירו נציגי העירייה את תגובתם הראשונית, ביקשו פרטים נוספים, יבחנו יחד עם העסקים את תאריך הפינוי הצפוי האפשרי, וינסו לסייע בשטח כדי לתת מענה לבעיות השונות שיתעוררו לכל אורך שלבי הפרויקט".