$
בארץ

למרות הנחיית ההסתדרות: מפעילי האוטובוסים יקבלו תשלום במזומן

זאת לאחר שמשרד התחבורה הנחה את הנהגים לקבל תשלום באופן זה, ובמידה שיסרבו - המשרד יבדוק את כשרות רישיון ההפעלה של החברות; מוקדם יותר הורתה ההסתדרות להימנע מקבלת תשלום במזומן מחשש להתפשטות הקורונה

ליאור גוטמן 21:3111.07.20

חברות האוטובוסים מתכוונות לקיים את הנחיית משרד התחבורה, ולקבל תשלום במזומן על הנסיעות.

 

 

 

מבדיקת כלכליסט עולה שדן ואגד, שמחזיקות יחדיו -50% מהשוק, יכבדו מחר (א') תשלום במזומן, זאת למרות שההסתדרות הכללית הורתה להם ביום חמישי שלא לקבל תשלום מסוג זה מחשש שהדבר יביא להתפשטות הקורונה, גם אם המהלך יאפשר לחלק מהנוסעים שלא לשלם בכלל עבור הנסיעה.

 

 

אוטובוסים של דן אוטובוסים של דן

 

כפי שפורסם אתמול בכלכליסט משרד התחבורה הנחה את הנהגים לקבל תשלום במזומן, ובמידה שיסרבו המשרד יבדוק את כשרות רישיון ההפעלה שלהם.

 

מאגד מסרו הערב לכלכליסט ש"חברת אגד מפעילה את קווי השירות ברחבי הארץ במסגרת רישיון הפעלה על פי הנחיות והוראות משרד התחבורה  זאת בעיתות שגרה כמו גם בעת חירום ומשבר בריאותי קשה מנשוא. למרות שאנו מודעים לחששם של נהגי החברה ולמרות שאנו ערים לעמדת ההסתדרות וועד העובדים הארצי של אגד, אנו ננחה את אלפי הנהגים באגד לפעול רק על פי הוראות משרד התחבורה. זאת ועוד הנהלת אגד תוציא כבר הלילה הנחיה כתובה וברורה לנהגי החברה שיש להישמע להוראות משרד התחבורה ואין לנהג כל שיקול דעת או מרחב תמרון לנהוג באופן אחר. עם כל התמיכה והאמפטיה שאנו חשים כלפי ציבור הנהגים היקר שלנו אנו מחויבים לפעול רק על פי חוקי והוראות ממשלת ישראל".

 

 

מדן מסרו הערב שהם "נערכים ליישום ההנחייה"

x