$
בארץ

יצחק וסמי סגול מוכרים 80% מחברת כתר פלסטיק - לקרן BC פרטנרס

העסקה - לפי שווי של 1.7 מיליארד דולר; כתר פלסטיק היא אחת החברות המובילות בייצור ושיווק מוצרי פלסטיק לבית ולגינה - בארץ ובעולם. לחברה 29 מפעלים ברחבי העולם, תשעה מתוכם בישראל

גולן חזני 18:0320.07.16

עסקת העשור בתעשייה הישראלית: קרן BC פרטנרס, שמרכזה בלונדון, רוכשת מיצחק וסמי סגול 80% מחברת כתר פלסטיק - לפי שווי חברה של 1.7 מיליארד דולר. האחים סגול יקבלו יחד 1.36 מיליארד דולר - וימשיכו להחזיק ב-20% ממניות החברה.

 

BC פרטנרס, שעל מועמדותה פורסם לראשונה ב"כלכליסט", היא הקרן הקטנה ביותר שהתמודדה במכרז למכירת כתר פלסטיק - ולכן מדובר בהפתעה. הקרן מנוהלת ע"י שלושה צרפתים בשנות ה-40 וה-50, שאחד מהם, ז'אן בטיס, שהיה ממונה על העסקה, ביקר בישראל יחד עם נשיא צרפת פרנסואה הולנד.

 

דווקא שתי הקרנות האחרות שהתמודדו מול BC פרטנרס במכרז נחשבו לפייבוריטיו: CVC שחברה לחברת ניהול הנכסים של גולדמן זאקס, מנהלת 45 מיליארד דולר והמנהל הבכיר שלה קשור לישראל ולחברת מקינזי שבנו משמש בכיר בה. יונתן קולודני, שניהל את המכרז מטעם כתר יחד עם בנק רוטשילד היה מבכירי מקינזי ישראל.

 

קרן קרלייל, שגם היא התמודדה במכרז, החליטה - כמו XVX - להציע סכום נמוך יותר מזה שהציעה BC פרטנרס.

 

יצחק וסמי סגול יצחק וסמי סגול צילום: אביב חופי

 

האחים סגול יוכלו למכור את מניותיהם הנוספות תוך שנתיים-שלוש מיום המכירה, במהלך של הנפקה שעשויה להתבצע באחת הבורסות הזרות.

 

באפריל 2014 פרסם "כלכליסט" לראשונה כי סמי סגול בוחן את מכירת כתר. ואולם המכירה התנהלה בעצלתיים, ובמארס 2015 נחשף ב"כלכליסט" כי המכירה תופסת תאוצה. סגול שכר את שירותיו של בנק רוטשילד; שתי הקרנות הגדולות שבחנו אז את הרכישה היו בלקסטון ואייפקס - שתיהן פרשו.

  

כתר פלסטיק היא אחת החברות המובילות בייצור ושיווק מוצרי פלסטיק לבית ולגינה - בארץ ובעולם. לחברה 29 מפעלים ברחבי העולם, תשעה מתוכם בישראל, והיא מעסיקה למעלה מ־4,000 עובדים, מתוכם 1,500 בישראל. בשנה החולפת רשמה החברה צמיחה של כ־40% בהכנסות שהסתכמו בכמיליארד דולר. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x