הכסף

מגדל ממשיכה לעודד מבוטחים לוותר על איחוד חשבונות הפנסיה

האוצר יכול היה לדרוש מגופי הפנסיה שיפסיקו לעודד מבוטחים לוותר על איחוד חסכונות הפנסיה שלהם, אך הוא הסתפק בדרישה שהיוזמה לכך תבוא מהמבוטחים עצמם. אז מה הפלא שמגדל ממשיכה בתרגילים חדשים

רחלי בינדמן 09:1312.07.16

חברת הביטוח מגדל בניהולו של עופר אליהו ממשיכה במאמציה לסכל את רפורמת הפנסיה של האוצר, שמחייבת את קרנות הפנסיה לאתר עבור מבוטחים חדשים חסכונות ישנים, ולאחד אותם כברירת מחדל.

לפני כחודש חשף "כלכליסט" כי מגדל מתגמלת סוכנים שיחתימו מבוטחים עם חסכונות מוקפאים (ללא הפקדות) שלא להעביר מידע עליהם לאוצר, כך שלא יוכל לפקח על ביצוע הרפורמה. אלא שבתגובה האוצר לא אסר על החברות לעשות זאת, ורק דרש כי המבוטחים יבקשו זאת ביוזמתם, ולא ביוזמת סוכן.

 

כתוצאה מכך החלו סוכני מגדל לבקש מהמבוטחים לשלוח מכתב לאוצר בעצמם. עוד נודע כי הם מציעים הנחה בדמי הניהול למוותרים על איחוד החשבונות.

 

דורית סלינגר דורית סלינגר צילום: עמית שעל

 

הרפורמה, שהחלה ביוני, נועדה לחסל את החשבונות המוקפאים, שנוצרים לרוב במעבר עבודה. המבוטחים שלא השכילו להעביר את הכספים שצברו בקרן הקודמת, שילמו על כך בזינוק דמי הניהול למקסימום של 0.5% מהחיסכון.

 

ממגדל נמסר: "מגדל רואה לנכון לוודא שהעמיתים מודעים למשמעויות של חוזר איחוד קופות לא פעילות. על רקע מורכבותו, מגדל נערכה לבצע פיילוט מצומצם בנושא מול העמיתים. לאחר פרסום החוזר הסופי היא פנתה אליהם בשנית, בהתאם ועל פי ההוראות הקבועות בחוזר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x