$
עסקים קטנים ובינוניים ישן

סקר: פחות ממחצית מהעסקים הקטנים עורכים הכשרות מנהלים

למרות ש-83% מהמנהלים תופסים את ההדרכות כמועילות לעסק, רק 45% מהעסקים עם פחות מ-50 עובדים ביצעו הכשרות למנהלים שלהם

מעין מנלה 14:4905.08.13

בעסקים קטנים לא משקיעים בהכשרות מנהלים. 84.3% מהעסקים הקטנים לא ערכו כלל הכשרות למנהלים או דיווחו על עד 10 שעות הכשרה, כך לפי סקר שערך פורטל הניהול PROSO באמצעות מכון המחקר פאנלס.

 

"הכשרה ממוצעת של מנהלים אורכת בין 7-10 מפגשים בני יום שלם, כלומר 64 שעות בממוצע. וגם אז לא בטוח שהמנהלים מקבלים את כל הכלים הניהוליים הנדרשים להם", אומרת רות בידרמן, מנטורית לניהול ומנכ"לית proso.co.il. לדבריה, לא באמת ניתן להשיג שינוי או שיפור במיומנויות ניהול עצמיות של המנהל או בניהול עובדיו, ולעיתים מוטב לוותר על ההדרכה הזו שהיא יותר בבחינת עלה תאנה לאירגון.

 

הסקר, שנערך בקרב 302 מנהלים שכירים מעלה כי 33.8% מהחברות כלל לא עורכות הכשרות מנהלים. בחברות גדולות המונות למעלה מ-200 עובדים 82.3% מהמנהלים דיווחו על קיומן של הדרכות בעוד בעסקים הקטנים, המונים פחות מ-50 עובדים, רק 44.4% דיווחו על ביצוע הכשרות. בחברות בסדר גודל בינוני, עד מ-51 עובדים עד 200 עובדים, 70.3% דיווחו על קיום הכשרות.

 

בחברות גדולות משקיעים יותר בהכשרת מנהלים בחברות גדולות משקיעים יותר בהכשרת מנהלים צילום: שאטרסטוק

 

מהנתונים עולה כי ככל שהחברה גדולה יותר כך היא שמה דגש רב יותר על הכשרת מנהלים. כך, בארגונים הגדולים דווח כי 28.5% .זוכים להכשרת מנהלים רחבה בת למעלה מ-20 שעות שנתיות. זאת בהשוואה לכ-10% בלבד בעסקים הקטנים והבינוניים.

 

ההשקעה המועטה בהכשרת מנהלים מפתיעה בהתחשב בעובדה ש-96.5% מהנשאלים ציינו כי להדרכות מנהלים חשיבות גבוהה. כמו כן, 83% מהמנהלים תופסים את הדרכות המנהלים כמועילות לעסק. לדברי בידרמן, מרבית האירגונים לא משקיעים בהדרכות למרות שהם מודעים לחשיבותן מכיוון שהם מתקשים לפנות את המנהלים לזמן למידה, מתקשים לממן את עלות ההכשרה, עלות המיקום לביצוע ההכשרה ועלות ביטול זמן עבודה של המנהלים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x