$
בורסת ת"א

דלתא מעדיפה את המנהלים הזרים על פני המקומיים

במדיניות התגמול של חברת ההלבשה שכרו המקסימלי של סמנכ"ל בכיר בישראל יהיה נמוך מזה של מקבילו בחו"ל ויעמוד על 120 אלף שקל בחודש

ניר צליק 22:3628.07.13

דלתא גליל, חברת ההלבשה הישראלית, פרסמה בעקבות תיקון 20 היום את פרטי מדיניות התגמול שלה. במסגרת מדיניות התגמול החדשה לא נידון שכרו של מנכ"ל החברה אייזק דבח, מאחר שהוא אושר בינואר השנה.

 

אייזיק דבח אייזיק דבח צילום: חנוך גרביצקי

 

באשר למטרות תוכנית התגמול כתבו בדלתא כי "נושאי משרה נדרשים להתמודד עם האתגרים הנובעים מכך שכ־90% ממכירות החברה נעשים מחוץ לישראל, וגם שהחלק העיקרי של פעילותה העסקית מתבצע ומנוהל מחוץ לישראל (בעיקר, בארה"ב ובמערב אירופה)".

 

בשל האתגרים קבעה דלתא, כי שכרו המקסימלי של סמנכ"ל בכיר בישראל יעמוד על 120 אלף שקל לחודש, ואילו שכרו המקסימלי של נושא משרה אחר יעמוד על 80 אלף שקל. מנגד, עובדי החברה בחו"ל ייהנו מתנאים מפליגים יותר, כשהיקף השכר של מנכ"ל חברה־בת או מנהל תחום פעילות יכול להגיע עד 80 אלף דולר, ואילו מנהלים אחרים הכפופים למנכ"ל יכולים לקבל שכר בגובה של עד 50 אלף דולר בחודש.

 

המענק הכספי לבכירי החברה יכיל ארבעה רכיבים: יעדים פיננסיים עסקיים לדלתא שיהוו 20% מהיקף המענק, יעד פיננסי לחטיבה הרלוונטית שיהווה 50% מהמענק, יעד אישי, בהיקף שלא יפחת מ־5% מהמענק, והערכת מנהל שמשקלה לא יעלה על 10% מהמענק. המענק המקסימלי לבכירי דלתא יוגבל ל־12 משכורות חודשיות ברוטו. תוכנית המענקים תקבע גם שיעור מזערי ליעד הפיננסי, כשאם התוצאות יהיו נמוכות מ־70% מאותו יעד, לא יקבלו בכירי החברה בונוס.

 

בנוסף, אם התשואה על ההון העצמי של החברה בשנה רלבנטית כלשהי (לאחר שיובאו בחשבון המענקים לנושאי המשרה) תהיה נמוכה מ־%7, לא ישולם לאף אחד מנושאי המשרה בחברה אותו חלק של המענק השנתי המחושב על בסיס תוצאות הפעילות של כלל החברה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x