$
מנועי הכסף

מנועי הכסף

הריבית בארה"ב תרד: כל מה שצריך לדעת

שבוע מבלבל מאוד עבר על הכלכלה העולמית. הוא התחיל בנגיד הבנק האירופי שסימן אפשרות של הורדת ריבית נוספת, בהמשך הצטרף אליו יו"ר הבנק המרכזי האמריקאי ועכשיו הגיע העימות בין ארה"ב לאיראן. במקביל השווקים ממשיכים לעלות לקבוע שיאים חדשים. על ההשפעות של האירועים על השווקים דיברנו בפרק ה-61 של פוקדאסט מנועי הכסף

שי סלינס 16:0920.06.19

ארה"ב תוריד ריבית, הצמיחה בסין עדיין מדשדשת, תשואות האג"ח האמריקאיות בשפל, המתיחות עם איראן עולה שלב, הזהב בשיא של 5 שנים, הנפט קופץ, אירופה מדפיסה עוד ועוד כסף וטראמפ בדרך למאדים עם תרופה לסרטן.

 

 

 

 

שבוע מבלבל מאוד עבר על הכלכלה העולמית. הוא התחיל בנגיד הבנק האירופי המרכזי שאמר שאנחנו רחוקים מהתאוששת כלכלית וסימן אפשרות של הורדת ריבית נוספת באירופה. בהמשך השבוע הצטרף יו"ר הבנק המרכזי האמריקאי, ג'יי פאואל, לתחזית הלא כל כך אופטימית של מקבילו האירופי ואותת כי אנחנו בדרך לתקופה של הורדות ריבית כדי להחזיר את הצמיחה לכלכלה. בהמשך גם הגיע העימות בין ארה"ב ואיראן לנקודת רתיחה עם הורדת מל"ט וקפיצה במחירי הנפט.

 

אז האם העתיד נראה קודר מתמיד? האם אנחנו בדרך למשבר כלכלי מתמשך? לא בטוח. כך לפחות טוענים הסוחרים בשווקים שממשיכים לדחוף מעלה את מדדי המניות לשיאים חדשים וצובעים את המסכים בחדרי המסחר בצבע ירוק של אופטימיות.

 

בפרק ה-61 של פודקאסט מנועי הכסף עם אורי גרינפלד, הכלכלן והאסטרטג הראשי של פסגות בית השקעות, ניתחנו את אירועי השבוע, הצלחנו להתבלבל בעצמנו ובכל זאת ניסינו להבין לאן הולכים השווקים מכאן. האזנה נעימה

 

 

 צילום: גטי

 

 

פודקאסט שבועי על הנושאים החמים בעולם הכלכלה
 
להאזנה לפודקאסט לחצו כאן >>

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x