$
בארץ

נתניהו מפתיע: ממנה את איוב קרא לשר התקשורת

אחרי שתם מועד המינוי הזמני של צחי הנגבי לממלא מקום שר התקשורת ובשל סירובו של השר יריב לוין להתמנות לתפקיד החליט נתניהו להעניק את המינוי לשר ללא תיק. המינוי יובא הבוקר לאישור הממשלה

אדריאן פילוט 07:0428.05.17

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הודיע על כוונתו למנות את איוב קרא לשר התקשורת. קרא מכהן היום כשר ללא תיק במשרד ראש הממשלה.

 

 

 

מינויו של קרא יובא היום (א') לאישור הממשלה. מדובר במינוי מפתיע ואישורו לא נכלל בלו''ז של ישיבת הממשלה שתתקיים היום בעיר העתיקה בירושלים לרגל יום ירושלים. המינוי אמור היה לעלות לדיון בשבוע שעבר, אך הדבר נדחה בשל ביקורו של נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ.

איוב קרא איוב קרא צילום: אלכס קולומויסק

 

ההערכות במערכת הפוליטית היא כי נתניהו ימשיך לשלוט בפועל במשרד התקשורת ולכן הוא מינה איש מקורב אליו לתחום שהוא קרוב לליבו והוא מייחס לו חשיבות רבה.

 

נגד נתניהו והיועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הוגשה עתירה על כך שראש הממשלה נמצא בניגוד עניינים בכל נושא התקשורת ולכן אסור עליו לכהן כשר התקשורת - תיק  בו החזיק מאז הבחירות, ועד למינויו הזמני של צחי הנגבי בחודש פברואר השנה. את העתירה הגיש יו''ר האופוזיציה, יצחק הרצוג. ביום חמישי השיבה המדינה לבג"ץ וציינה כי היום יעלה נושא המינוי הקבוע בישיבת הממשלה, ובכך למעשה ציינה כי נתניהו לא ישוב לתפקיד.

 

 

 

כאמור, במהלך שלושת החודשים האחרונים מילא הנגבי את התפקיד זה, אך גם הפעם, הסיבות המשפטיות היו אלו שמנעו ממנו את המשך כהונתו שכן על נתניהו היה למנות שר קבוע. נתניהו הציע את התפקיד לשר התיירות, יריב לוין, גם הוא מקורב מאוד לראש הממשלה, אך לבסוף לוין סירב להצעה. גם שמה של שרת התרבות והספורט, מירי רגב, הוזכר בעבר כמועמדת לתפקיד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x