$
בארץ

כחלון: "צריך להוציא דחוף את כל הממשלה הזו לחופש"

שר האוצר התייחס בשיחה עם גל"צ לסערות האחרונות בליכוד שהתעוררו סביב הקמת תאגיד השידור הציבורי ודחיית הפעלתו; השרה גמליאל: "האמירות האלו הן קשות וממש גובלות בפאשיזם"

שירות כלכליסט 12:4501.08.16

"צריך להוציא את הממשלה הזו לחופש. להוציא אותם דחוף מאוד לחופש, את כל הממשלה", כך אמר הבוקר שר האוצר, משה כחלון, בגל"צ בהתייחסו לסערות האחרונות בליכוד שהתעוררו סביב הקמת תאגיד השידור ודחיית הפעלתו.

 

בפתח תוכניתו הבוקר ציטט רינו צרור שיחה אישית שהיתה לו עם שר הואצר משה כחלון לפיה אמר שר האוצר, "צריך להוציא דחוף מאד לחופש את כל הממשלה, לפני אשפוז". שר האוצר הכחיש, לאחר שפורסמו הדברים, שהשתמש במלים "לפני אשפוז", ורינו צרור אמר בסיום תוכניתו: "אני מוכן לקבל ששר האוצר לא השתמש במילים האלה בשיחה איתי, למרות שאני עדיין חושב שהוא אמר את הדברים".

 

 

 

מוקדם יותר אמר השרה לשוויון חברתי, גילה גמליאל, בראיון רדיו בעקבות הדיון הסוער בוועדת השרים לענייני חקיקה על דברי השרים מירי רגב ואופיר אקוניס: "אמירות כמו 'המערכת השלטונית צריכה לנהל הלכה למעשה את תאגיד השידור הציבורי' ו'איך אנחנו מקימים כזה דבר בלי לשלוט בו', איזה מונחים אנחנו מדברים פה? מדברים פה בעיתונות חופשית?

ביכולת לבקר את השלטון?. האמירות האלו הן אמירות קשות וממש גובלות בפאשיזם ולא במשטר דמוקרטי וצריך לזכור את זה שאנחנו כאן צריכים לתת ולאפשר חופש ביטוי מוחלט. לא תפקידנו לבוא ולקבוע את התכנים".

 

גמליאל אף מתחה ביקורת על חבריה לסיעה ואמרה "אין ספק שיש תחושה לפעמים שבתוך הקואליציה ובתוך הליכוד עצמו גם בינם לבין עצמם יש הרבה מאוד מלחמות מיותרות. אבל סוגיית ישיבת הממשלה אתמול הייתה מדאיגה ממקומות אחרים; עצם הבנה בסיסית של הליכים דמוקרטיים בתוך מערכת ציבורית זה דברים שלטעמי חלק מחבריי צריכים לעשות שיערי בית ולראות הכיצד הם יכולים להבין את הקונטקסט שהם נמצאים בו בתוך משטר דמוקרטי". 

 

שרת המשפטים איילת שקד אמרה הבוקר: "כמעט כל יום הודעה מראש הממשלה או מלשכתו או ממפלגת הליכוד. לנו נמאס ופשוט החלטנו לענות, אנחנו לא נוריד יותר את הראש. אני לא מבינה מה האינטרס של הליכוד בהודעות האלה, אבל אם הליכוד רוצה לפרק או לעשות משהו לא בסדר אז שיעשה ושלא יחפשו תירוצים. אנחנו לא נשב בתוך הקואליציה ונחטוף כל יום הודעה נגדנו. אם מקימים תאגיד חדש הוא חייב להיות מאוזן ולייצג את כל הקשת של החברה הישראלית, כולל חרדים, ימנים ,שמאלנים, עולים, את כולם. תיק התקשורת נמצא בידיים של הליכוד כבר כמה שנים אז שלא יבואו בטענות, שיבצעו את מה שצריך. ובטח ובטח שלא יתייגו עיתונאים, כן הכנסתם מפד"לניקים לא הכנסתם מפד"לניקים. גם ספרו כיפות וגם מתבכיינים במקום לפעול ולעשות את השינוי". 

מימין: מירי רגב וגילה גמליאל מימין: מירי רגב וגילה גמליאל צילום: טלי מאייר

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x