$
בורסת ת"א

תכלית מחקה את קסם: 0% דמי ניהול בתעודות

האותיות הקטנות: ההוזלה תחול על תעודות אג"ח שמנהלות 900 מיליון שקל מתוך 6 מיליארד בתכלית

רחלי בינדמן 12:2907.05.15

תכלית תעודות סל השייכת לבית ההשקעות מיטב דש ומנוהלת על ידי איל סגל מצטרפת למהלך של המתחרה הגדולה קסם, ומוזילה דמי ניהול ב־8 תעודות הסל עוקבות אג"ח משיעור של 0.4% לדמי ניהול 0%. המדובר בתעודות על מדדי תל בונד־20, תל בונד־40, תל בונד־60 ותל בונד שקלי, ואג"ח גליל 5-2, שחר 5-2 וגילונים שמנהלות יחד כ־900 מיליון שקל, מתוך כלל תעודות האג"ח של תכלית שמנהלות כ־6 מיליארד שקל.  

לפני כחודש הוזילה קסם, במהלך רוחבי, את דמי הניהול של כל תעודות הסל שלה שמנהלות 5.9 מיליארד שקל. מדמי ניהול של 0.4% לדמי ניהול של 0.15% לתעודות עוקבות אג"ח מדינה ומ־0.35% לדמי ניהול של 0.2% בתעודות שעוקבות אחרי מדדי אג"ח קונצרניות. מנכ"ל קסם אבנר חדד אמר אז: "זה לא מוסרי לגבות דמי ניהול של 0.4% על תעודות אג"ח בתקופה של ריבית אפסית. דמי הניהול הנהוגים היום שייכים לעולם ריביות ישן ולא רלוונטי".

 

 

איל סגל איל סגל צילום: עמית שעל

 

קסם בחרה לבצע את הפחתת דמי הניהול בתחילת 2016 תוך התחייבות להפחתה לשנתיים רצופות. תכלית, לעומת זאת לא מתחייבת לאורך התקופה שבה ישווקו התעודות בחינם, ומסרה לשאלת "כלכליסט": "שוק תעודות הסל מאופיין בתחרות עזה. לעיתים ישנן תקופות שבהן דמי ניהול על מוצר הם 0%, כמו במקרה הנוכחי".

 

צעדים אלה של קסם ותכלית מעידים אולי ששוק תעודות הסל מתחיל להפנים את סביבת הריביות הנמוכות בשוקי האג"ח, שמעניקים כיום למשקיעים תשואות עלובות שלא מפצות על דמי הניהול הגבוהים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x