$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

רועי ורמוס ושלומי ברכה מקימים קרן גידור

מדובר ביוזמה הפומבית הראשונה בשוק ההון של ורמוס, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, מאז שנסגר תיק החקירה נגדו לפני כחודש; הקרן תתמקד בהשקעה באיגרות חוב של חברות בעייתיות; אריק יוגב יחליף את ברכה בתפקיד מנהל הגמל של פסגות

גולן חזני 18:0302.09.13

רועי ורמוס, לשעבר מנכ"ל בית ההשקעות פסגות, ושלומי ברכה, מנכ"ל הגמל של הנוכחי של בית ההשקעות, מקימים קרן גידור. כך נודע ל"כלכליסט". מדובר ביוזמה הראשונה הפומבית של ורמוס בשוק ההון מאז שנסגר תיק החקירה נגדו לפני כחודש.  

 

ברכה, המשמש כיום מנכ"ל חברות הגמל של פסגות, צפוי לעזוב את תפקידו בתוך מספר חודשים.  ברכה מכהן בתפקיד מזה כשנה, וקודם לכן שימש סמנכ"ל ההשקעות של חברת הגמל של פסגות. אריק יוגב, יוצא מגדל, ימונה במקומו.

 

רועי ורמוס רועי ורמוס צילום: עמית שעל

 

הקרן תתמקד בהשקעה באיגרות החוב של חברות בעייתיות, שנסחרות בתשואות גבוהות. הקרן בשלבי הקמה, והשניים צפויים לנסות לגייס הון מגופים מוסדיים. לורמוס וברכה ניסיון בהסדרי חוב מסגרת תפקידיהם בפסגות.

 

תיק ורמוס, במסגרתו נחשד המנכ"ל לשעבר במעורבות בתרמית בני"ע, נחתם במסגרת הסדר עם הפרקליטות. במסגרת ההסדר שילם ורמוס כופר של 500 אלף שקל, ונקבע כי עם סגירת התיק הוא יוכל לשוב ולכהן כנושא משרה בגוף פיננסי. ככל הנראה הפרקליטות הבינה כי תתקשה להשיג הרשעה בתיק של ורמוס לאור דלות הראיות והקושי להוכיח כוונה הנדרשת בהליך פלילי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x