$
שווקי חו"ל

דיימון: "בתוך שנתיים וחצי הבנקים יחזיקו בהון רב מידי"

מנכ"ל ג'יי פי מורגן טוען שהבנקים צוברים יותר הון ממה שהם זקוקים לו וכי רגולציה מוגזמת עשוייה לעכב את הצמיחה

בלומברג 18:0427.02.13

מנכ"ל ג'יי. פי. מורגן צ'ייס, ג'יימי דיימון אומר שהבנקים צוברים יותר הון ממה שהם זקוקים לו בעת הרגולטורים דוחפים בנקים לצבור הון.

 

"איני חושב שממדובר רק בג'יי. פי. מורגן", אמר דיימון אתמול בוועידה שהתכנסה כדי לדון בתוכניותיו של הבנק מניו יורק, שם נחשפו גם תוכניות לצמצם את החברה בכ-19 אלף משרות.

 

"לדעתי בתוך שנתיים וחצי יחזיקו הבנקים בהון רב מידי ולא נדע מה לעשות איתו", אמר דיימון.

 

ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן ג'יימי דיימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן צילום: בלומברג

 

דיימון (56), אמר שרגולציה מוגזמת עשויה לעכב את הצמיחה בעת שרשויות בין-לאומיות והפדרל ריזרב דוחפים את הבנקים לדאוג שיהיה בידיהם הון כדי שיוכלו להתמודד בצורה טובה יותר עם משבר כלכלי נוסף, אם יתרחש. בשנה שעברה הבנק הפסיק תכניות לרכישה חוזרת של מניות, לאחר שהופעל עליו לחץ מהרגולטורים בעקבות חשיפת הפסד של 6.2 מיליארד דולר ממסחר.

 

דיימון דחה על הסף טענות שהלקוחות עלולים לעבור לבנקים שלהם יש את יחסי ההון הגבוהים ביותר, כמו UBS. האנליסט מייק מאיו מ-CLSA הקשה על דיימון בנקודה זו, וניסה להבין מה דעתו על כך ש-UBS מבטיח ללקוחות כי הלימות ההון של הבנק עומדת על 13%. בתשובה ניסה דיימון להבין אם מאיו מתכוון לעבור ל-UBS על חשבון ג'י.פי.מורגן. "לא אמרתי את זה. רק העליתי טיעון", ענה מאיו. "לכן, אני עשיר יותר ממך", השיב דיימון לקול צחוק הקהל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x