$
בורסת ת"א

אלי ונציה תוקף: "איי.טי.אל ואלביט פועלות נגדי מטעמי נקמנות אישית"

איי.טי.אל שבשליטת אלביט מערכות מסרבת לשלם למנכ"ל שפרש לפני שלושה חודשים פיצויי פרישה של 1.5 מיליון דולר, בטענה כי הפר חובות זהירות ואמון כלפיה. ונציה: "אתבע את החברה ואת מנהליה באופן אישי"

נעמה סיקולר 10:5818.01.11

שלושה חודשים אחרי שעזב את תפקידו כמנכ"ל החברה, אלי ונציה ואיי.טי.אל עולים על מסלול התנגשות: ונציה מאיים לתבוע את איי.טי.אל ואת בעלת השליטה בה, אלביט מערכות, וכן מנהלים בכירים בשתי החברות, עקב סירובם לשלם לו פיצויי פרישה ותגמולים נוספים ב־1.5 מיליון דולר המגיעים לו, לטענתו, על פי חוזהו.

 

"אלביט ואיי.טי.אל מנסות להימלט מהתחייבותן לשלם סכומים שכבר אושרו בדירקטוריון החברה, מטעמי נקמנות אישית בי" - אמר אתמול ונציה ל"כלכליסט".

 

איי.טי.אל מצדה הודיעה אתמול כי המנכ"ל לשעבר הפר חובות זהירות ואמון כלפיה, בקשר לעסקה שנחתמה עם הסוכן־מפיץ של מוצריה באוסטרליה, ולכן היא תקזז מהסכומים המגיעים לוונציה את הנזקים שלטענתה גרם לחברה.

 

 

הסכם להעברת ידע

 

מדובר בחידוש חוזה, שבמסגרתו ניתנה לסוכן באוסטרליה אופציה להחליף את איי.טי.אל כיצרן וכספק מערכות לראיית לילה, אם החברה לא תעמוד באספקת המוצרים. תמורת אופציה זו שילם הסוכן כ־2 מיליון שקל.

 

איי.טי.אל טוענת כעת כי בהסכם זה אפשר ונציה למעשה העברת ידע, אשר עשויה לגרום לה נזקים המוערכים ב־3–6 מיליון דולר בשבע השנים הקרובות.

 

ונציה טוען כי התביעה מופרכת ודורש מאיי.טי.אל ומאלביט מערכות לעמוד בתנאי חוזה העסקתו, שהקנה לו 12 חודשי הודעה מוקדמת במקרה של סיום עבודה, וכן פיצויים, תמריצים ובונוסים שהצטברו לזכותו בכ־1.5 מיליון דולר. לדבריו, הוקצו לו גם אופציות לכ־2% ממניות איי.טי.אל בשווי של כחצי מיליון דולר, וגם את מימושן עלולה החברה לנסות לסכל.

 

"אני דוחה מכל וכל את הטענה כאילו שהפרתי חובת זהירות כלפי החברה או פגעתי בעסקאות עתידיות", אמר אתמול ונציה. "גם הסכום שהוצמד לפגיעה, כביכול, מופרך. בכוונתי לתבוע את החברה ואת המנהלים שחתמו איתי על הסכם ההעסקה באופן אישי".

 

תחרות שנהפכה ליריבות

 

ונציה סיים את תפקידו באיי.טי.אל לפני כשלושה חודשים, על רקע השלמת רכישת השליטה בחברה על ידי אלביט מערכות. אלביט רכשה את החברות הביטחוניות שבקבוצת מיקאל של מיקו גילת ורוני נפתלי, ובהן סולתם ואיי.טי.אל, חברת האלקטרו־אופטיקה.

 

מה דעתך על מניית אלביט מערכות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ונציה מונה למנכ"ל איי.טי.אל ב־2005, לאחר שמילא תפקידים בכירים באלביט מערכות, ובהם סמנכ"ל בחטיבת היבשה ומנכ"ל החברה־הבת אלביט מערכות אבטחה.

 

בשנים שבהן ניהל את חברת איי.טי.אל, שררה יריבות עזה בינה ובין אל־אופ מקבוצת אלביט מערכות, מאחר שהשתיים התחרו "ראש בראש" על חוזים בתחום האלקטרו־אופטיקה, ולכן נתפסה פרישתו מהחברה כטבעית עם השתלטות אלביט מערכות עליה. לטענת ונציה, אותה יריבות היא גם הגורם לסכסוך הנוכחי.

 

אלביט הודיעה אתמול כי תעמיד לאיי.טי.אל ערבות או הלוואת בעלים בסכום של מיליון דולר כנגד הסכומים השנויים במחלוקת מול ונציה.

 

לאחרונה נחשף ב"כלכליסט" כי שני בכירים נוספים לשעבר בקבוצת מיקאל - דוד מרסיאנו שהיה מנכ"ל סולתם, ורון פרוינד ששימש כסמנכ"ל הכספים - דורשים לקבל בונוסים בהיקף כולל של 5.5 מיליון דולר ממעסיקיהם לשעבר גילת ונפתלי. לסכסוך זה אלביט מערכות - הבעלים החדשים- אינה צד.

 

באלביט מערכות סירבו להגיב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x