$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח של אפיק הירדן: "בעלי השליטה "קנו" את קולות המתנגדים להסדר האג"ח"

בבקשה שהגישה הבוקר פרפורמנס שוקי הון לבית המשפט נתבקש השופט למנות בעל תפקיד שיחקור את הפגמים באישור ההסדר

רחלי בינדמן 14:0123.07.09

מחזיקי האג"ח של חברת אפיק הירדן ממשיכים את מאבקם כנגד בעלי השליטה בחברה. פרפורמנס שוקי הון, המחזיקה באג"ח החברה, הגישה הבוקר (ה') באמצעות עורך הדין גיא גיסין הודעה לבית המשפט המחוזי בירושלים הכוללת טענות קשות כנגד בעלי החברה. בשעות אלו מתקיים דיון בהודעה בבית המשפט.

 

לטענת

מחזיקי האג"ח ההסדר אליו הגיעה החברה עם מחזיקי האג"ח שלה בעת האחרונה כולל פגמים רבים, אשר ברובם נוגעים להסתרת נתונים וביצוע פעולות לרכישת החזקות בעלי האג"ח המתנגדים להסדר, על ידי "מקורבים" לבעלי השליטה בחברה, זאת על מנת לנסות להעביר את ההסדר.

 

בהודעה טוען עו"ד גיסין כי מכיוון שנסיונות כאלה לרכוש את החזקות בעלי האג"ח המתנגדים על ידי בעלי השליטה, עשויים להתרחש גם במסגרת הסדרי אג"ח אחרים המתנהלים בשוק בימים אלו חשוב שבית המשפט ייתן להם את היחס הדרוש.

 

פרפורמנס טוענים כי הגם שהם מחזיקים באג"ח בהיקף לא גדול המנכ"ל שלה פרפורמנס היה חלק מנציגות מחזיקי האג"ח ולכן הוא ראה עצמו מחויב לכלל המחזיקים וביקש להלחם את מלחמתם.

 

מחזיקי האג"ח מלינים על כך שפניותיהם לבית המשפט נתקלו בקיר אטום. למרות שבית המשפט אישר למתנגדים להציב שאלות למחזיקי האג"ח החדשים שהצביעו לטובת אישור ההסדר כדי לבדוק אם יש להם קשר לבעלי השליטה לא הועילו. זאת מכיוון שהשאלות נותרו ללא מענה ותוך התחמקות של מחזיקי האג"ח הרלבנטים מתשובה.

 

פרפורמנס טוענת עוד כי כאשר ביקשה ממחזיקי האג"ח למנות חוקר לבדיקת אי סדרים בחברה הצביעו אותם מחזיקי אג"ח כנגד ההצעה וטרפדו אותה מה שמאשש את החשד לקשרים שלהם עם בעלי השליטה.

 

על כן, ביקשו מחזיקי האג"ח המתנגדים להסדר מבית המשפט לחייב מינוי בעל תפקיד שיבצע את החקירות הנדרשות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x