$
בורסת ת"א

בלעדי - בעלי אג"ח באמריס טוענים: פגמים במכרז למכירת פטרוגרופ

לטענת בעלי האג"ח, לכונס היו לכאורה קשרים קודמים עם ברזילי והראל בעלי מטיס והיה עליו לפסול את עצמו. דורשים לקיים הליך התמחרות חוזר במכרז, אחרת יפנו לבית המשפט שיורה על ביטול המכירה

גולן חזני והדר קנה 10:1219.02.09

באסיפת בעלי האג"ח של אמריס, שתתקיים היום (ה'), עתידות לעלות טענות קשות בדבר הליך מכירת מניות פטרוגרופ למטיס קפיטל שהסתיים השבוע. הטענה: המכרז למכירת השליטה בפטרוגרופ שבוצע על ידי הכונס עו"ד יוסי כהן "נתפר" לכאורה עבור מטיס קפיטל, שבשליטת מוני הראל ואמנון ברזילי.

 

לטענת

בעלי האג"ח, לכונס היו לכאורה קשרים קודמים עם ברזילי והראל והיה עליו לפסול את עצמו. אותם בעלי אג"ח דורשים לקיים הליך התמחרות חוזר במכרז, אחרת יפנו לבית המשפט שיורה על ביטול המכירה.

 

בהתמחרות שנערכה ביום שני גברה מטיס על פיננסיטק ורכשה את 48.5% המניות של פטרוגרופ שבידי אמריס, לפי שווי של 83 מיליון שקל. בעלי האג"ח טוענים שהמחיר איננו משקף את שווייה האמיתי של החברה, שלדעתם גבוה בהרבה.

 

ל"כלכליסט" נודע שהכונס העביר השבוע הערכת שווי של 12 מיליון דולר לחברה - לעומת הדו"חות למחצית הראשונה של 2008, שבהם הציגה פטרוגרופ הערכת שווי של 110 מיליון דולר. בעלי האג"ח טוענים שהערכת השווי שהציג הכונס אינה ריאלית.

 

עו"ד יוסי כהן: "מדובר בטענות סרק. עשיתי הכל כדי לעניין כמה שיותר גופים בהתמחרות. שני גופים הגישו הצעה עם ערבות בנקאית, ולפני ההתמחרות הופיע אדם שרצה להשתתף על סמך המחאה אישית. הייתי חייב לבקש את אישור המתמחרים, אחרת היו פוסלים את ההתמחרות". על היכרותו עם ברזילי והראל אמר: "ישבתי איתם לשיחת ייעוץ שלא קיבלתי עליה שכר".

 

אמנון ברזילי: "המכרז ראוי ונעשה כדין. היתה התמחרות בין שני גופים, לא ניגשנו לבד. גם היום אני מוכן לקבל את שווי האג"ח וללכת הביתה".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x