שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי: אזורים תחלק את לגנא הולדינגס כדיבידנד בעין

מהלך מסוג זה צפוי להקטין את היקף החובות של אזורים בכ-2 מיליארד שקלים ובכך להפחית באופן מהותי את הנטל הקיים כיום בדו"חות המאוחדים של החברה. מניית החברה עלתה ב-35%

סיון איזסקו 16:3705.02.09
חברת הנדל"ן אזורים שבשליטת שעיה בוימלגרין שוקלת לחלק את מניות קבוצת לגנא הולדינגס כדיבידנד בעין לבעלי המניות. כך נודע היום (ה') ל"כלכליסט".

 

מהלך מסוג זה צפוי להקטין את היקף החובות של אזורים בכ-2 מיליארד שקלים ובכך להפחית באופן מהותי את הנטל הקיים כיום בדו"חות
המאוחדים של החברה.

 

כתוצאה מהצפי למהלך זה זינקה היום מנייתה אזורים בכ-35% לשווי שוק של כ-413 מיליון שקל. הונה העצמי של אזורים נאמד בכ-946 מיליון שקל. חברת לגנא הולדינגס נסחרת לפי שווי של כ-43 מיליון שקלים והיא מחזיקה בשליטה בחברת אנגל אירופה ואנגל משאבים.

 

על מהלך דומה הכריזה לאחרונה קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, כאשר הודיעה על חלוקת מניית חברת הבת - דלק נדל"ן כדיבידנד לבעלי מניות, ובדרך זו צפויה להפחית את היקף החובות המאוחדים של קבוצת דלק
אזורים הינה חברת הבנייה למגורים בעלת מלאי הקרקעות הגדול בישראל. מניות החברה נסחרות בחסר עמוק לעומת ההון העצמי של החברה על רקע הערכות כי המצוקה התזרימית של בוימלגרין קפיטל ושל טאו תשואות המחזיקות בשיעורים ניכרים באזורים יצרו לחץ של מוכרים על המניה, דבר שיביא לירידות שערים.

 

כיום לאחר שאושרה עסקה בה רכשה סקיילקס את מניותיה שבידי טאו בתמורה לכ-275 מיליון שקל, נחלשו הערכות כי טאו תממש את אחזקותיה באזורים באמצעות מכירה בשוק ועל כן נרשם במניות עליות שערים חדות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x