שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
רכב

צפו בטבלה: כמה תעלה לכם מונית מנתב"ג לפי התעריף החדש?

מוניות הדר ו-Gett זכו במכרז של רשות שדות התעופה להפעלת מוניות מנתב"ג ויוזילו בעד 31% את תעריפי הנסיעה

ליאור גוטמן 14:5514.05.17

חברות התחבורה מוניות הדר ו-Gett זכו במכרז של רשות שדות התעופה (רש"ת) להפעלת מוניות מנתב"ג לרחבי הארץ.

 

 

 

 

עפ"י הודעת רש"ת, הצעת מוניות הדר ו-Gett כוללת הנחה של עד 31% מהתעריף הרשמי. תנועת המוניות היוצאות מנתב"ג מסתכמת בכ-1.1 מיליון נסיעות בשנה עם זמינות 364 ימים בשנה ובכל שעות היום. 

מונית של Gett מונית של Gett

 

במכרז השתתפו 2 מציעות יחד - מוניות הדר ו-Gett - האחת תחנת מוניות פעילה והשנייה חברה המפעילה אפליקציה. מוניות הדר עובדות בנתב"ג מאז 1949 ושימשו כמונופול לא רשמי בתחום, כאשר הזיכיון חודש כל חמש שנים. בעקבות תלונות, יצאה רש"ת במכרז עם דגש על הוזלת מחירי הנסיעה, מה שהוביל לכך שלמכרז ניגשו מעט מאוד משתתפים. על פי ההערכות בענף התחבורה ייתכן כי מוניות הדר ו-Gett היו היחידים שבסוף הגישו הצעה מחייבת, אולם ברש"ת מסרבים לאשר או להכחיש את המידע ובמענה לפניית "כלכליסט" השיבו כי "מדובר במידע מסחרי".

 

גם הזיכיון הנוכחי הוא ל-5 שנות הפעלה, כלומר עד סוף 2021. כניסת המכרז לתוקף מתוכננת לסוף מאי.

 

מנכ"ל Gett, מארק און, מבטיח שהם יציעו לנוסעים והשבים "שירות מקצועי ואדיב במחירים אטרקטיביים. מנכ"ל תחנת המוניות הדר-לוד, מנחם בר חיים, ברך על השיתוף פעולה עם Gett ואמר שהוא משוכנע שהם יספקו לנוסעים "שירות ברמה הגבוהה ביותר, לצד שמירה על תנאי ההעסקה והפרנסה של הנהגים".

 

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ אמר היום (א') בעקבות הזכייה המשותפת של חברת "Gett" ו"מוניות הדר", כי המהפכה הצרכנית של הסכם השמיים הפתוחים שהנחיתה את מחירי הטיסות הגיעה גם למחירי המוניות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x