$
פרסום ושיווק

עובדי החינוכית פותחים בעיצומים: "ההנהלה מפרה כבר תקופה ארוכה הסכמי עבודה"

העובדים הפסיקו אתמול בערב את השידורים בערוץ 23 במחאה נגד מנהלי התחנה, ובראשם המנכ"ל אלדד קובלנץ, העוסקים לטענתם בהקמת תאגיד השידור על חשבון עובדי החינוכית

אלירן מלכי 09:3111.01.17

השידורים בטלוויזיה החינוכית הופסקו אתמול (ג') בערב לאור סכסוך בין העובדים להנהלה. בשקופית שעלתה למשך הלילה נכתב "לצערנו, בשל יחסה של ההנהלה לעובדים והפגיעה המתמשכת בזכויותיהם, אנחנו מודיעים על השבתת שידורי הלילה בחינוכית עד להודעה חדשה. כבר תקופה ארוכה מפרה ההנהלה הסכמי עבודה חתומים ומתעלמת מהמחסור הגדל והולך בכוח העבודה. מנהלי התחנה – ובראשם המנכ"ל אלדד קובלנץ – עוסקים בהקמת תאגיד השידור הציבורי ועושים זאת על חשבון מחויבותם לעובדי החינוכית". 

אלדד קובלנץ, מנכ"ל החינוכית, הוא גם המנכ"ל הזמני של תאגיד השידור הציבורי "כאן". חשוב לציין כי קובלנץ מכהן בתפקיד מנכ"ל התאגיד בהתנדבות ובאישור נציבות שירות המדינה. מי שעוד מחזיק התפקיד כפול בחינוכית ובתאגיד הוא היועץ המשפטי של החינוכית, אביגדור דנן, וסמנכ"לית הטלוויזיה של החינוכית, דינה לניר, שהודיעה אתמול על עזיבת תפקידה ההתנדבותי בתאגיד ומתכוונת להישאר רק בחינוכית, וזאת מסיבות משפחתיות.

 

דינה לניר. חזרה לתפקידה בחינוכית בלבד דינה לניר. חזרה לתפקידה בחינוכית בלבד ציום: יוסי צבקר

 

בשונה מעובדי רשות השידור שההסכם שלהם עם המדינה קובע שביום בו הם מפסיקים את עבודתם ברשות, בין אם בעקבות פרישה מרצון ובין אם בעקבות פיטורים בעקבות סגירת הרשות, הם יקבלו את מלוא הפיצויים, וחלקם אף יוכלו לעבור לתאגיד, לכ-200 עובדי החינוכית מעולם לא הובטח דבר דומה. עובדי החינוכית, נכון להיום, לא יודעים מה יעלה בגורלם ביום בו החינוכית תסופח לתאגיד ומרגישים שהם נשכחו מאחור.

 

 

הטלוויזיה החינוכית, המשודרת באפיק 23, כיום שייכת למשרד החינוך ומשודרים בה תכנים שהם לא רק לילדים אלא גם תכנים אקטואליים כמו "ערב חדש" ו"תיק תקשורת". החוק קובע כי כאשר תאגיד השידור הציבורי יחל את שידוריו (נכון להיום ב30.4.17), החינוכית לא תוכל לשדר עוד תכנים אקטואליים ותהיה מחויבת לשדר אך ורק תוכניות חינוך ולימודים. 15 חודשים מיום תחילת פעילותו של התאגיד, החינוכית תסתפח לתאגיד ותפעל תחתיו.

 

אריאל יעקובי, יו"ר הסתדרות עובדי המדינה, התייחס לקובלנץ ואמר "אנחנו מצפים ממנו לדאוג לעובדי החינוכית 100% מהזמן". יעקובי אמר כי לפני שנה וחצי ישבו עובדי המדינה עם נציב שירותי המדינה והממונה על השכר בניסיון להבין מה יעלה בעתידם. מאז אותה פגישה, אומר יעקובי, אף אחד לא עדכן את עובדי החינוכית בעניין.

 

מהחינוכית נמסר בתגובה: "החשכת מסך, סירוב להעביר חומרי ארכיון ציבוריים ועוד צעדים כוחניים, פוגעים בראש ובראשונה בציבור. מדובר בפעולות אלימות שאין להן מקום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x