$
פרסום ושיווק

מנכ"לית יוניליוור ישראל על הסתרת הזיהום: "לא רצינו לזרוע פאניקה"

ענת גבריאל גיבתה את האופן בו פעלה החברה בנוגע לפרסום ההודעה על הזיהום בקו הייצור של קורנפלקס תלמה; לדבריה, "הכלנו את כל הבעיה בתוך המפעל"

נורית קדוש 18:1628.07.16

יממה לאחר שהכחישה באמצעות דובריה תקלת ייצור בקו קורנפלקס תלמה, ושעות ארוכות אחרי שהודתה יוניליוור ישראל כי בקו הייצור נמצא זיהום הסבירה המנכ"לית ענת גבריאל את המניע להסתרה.

 

 

 

בראיון ל"תוכנית חיסכון" שתשודר הערב (ה') בערוץ 2, אמרה גבריאל כי "לא רצינו לזרוע פאניקה בציבור ולדבר על זיהומים. בערב כבר העברנו הודעה יותר מפורטת". למרות ההכרה בכך שהסתירה מידע מהצרכנים, גיבתה גבריאל את האופן בו פעלה החברה, ואמרה כי "כשהעיתונאים פנו אלינו אתמול, אמרנו להם שהייתה לנו תקלה במסגרת בדיקות אבטחת איכות שלנו. גילינו בעיות, ולמעשה הכלנו את כל הבעיה בתוך המפעל'.

 

 

 צילום: shutterstock

 

אתמול, הכחישה יוניליוור ישראל כי קיימת בעיה בקווי הייצור שלה, בעקבותיה עצרה ייצור הקורנפלקס. זאת עד לקראת חצות אז הודיעה כי הבדיקות שערכה הצביעו על זיהום בקו הייצור. הבוקר, חזרה החברה לייצר ולשווק את קורנפלקס תלמה.

 

ממשרד הבריאות נמסר הבוקר כי "מבירור מול החברה עולה כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצאה חריגה מיקרוביולוגית בשל זיהום משני בקו הייצור. החברה הקפיאה את שווק המוצרים הללו. כיוון שהמוצרים לא יצאו מהמפעל לדרכי השיווק, אין חובה לפרסם הודעה לציבור".

 

 

 

כזכור, אתמול פורסם ב"כלכליסט" כי בשבוע החולף נוצר מחסור בקורנפלקס תלמה מסוג פתיתי תירס קלויים ודליפקאן, בעקבות תקלת איכות ביצור. בעקבות התקלה, שפגעה באלפי אריזות, לא סיפקה החברה את מלוא ההזמנות לחנויות.

 

ביוניליוור דחו אתמול את הטענות, לא התייחסו לעניין תקלת האיכות ומסרו בתגובה: "חברתנו מבצעת באופן שוטף בדיקות מחמירות מאוד לכל מוצריה, טרם יציאתם לשוק. לעתים בדיקות אלו גורמות לחוסרים זמניים. עם זאת, חברתנו מעולם לא מתפשרת על איכות ותקינות מוצריה. כמובן שכל מוצרי החברה, לרבות דגני הבוקר של תלמה תקינים ובטוחים לשימוש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x