$
פרסום ושיווק

התקלה בייצור הקורנפלקס נגרמה ככל הנראה מחיידק סלמונלה

אחרי שהכחישה את הזיהום בפס הייצור של קורנפלקס תלמה ואז הודתה בו, יוניליוור חוזרת לייצר ולשווק את דגני הבוקר. על אף החזרה לייצור והמסרים לפיהם מוצרי החברה שבידי הצרכנים ורשתות השיווק אינם נגועים בזיהום, תידש יוניליוור להתמודד עם חוסר האמון כלפיה

נורית קדוש וספי קרופסקי 12:0528.07.16

אחרי שהכחישה את הזיהום בפס הייצור של קורנפלקס תלמה ואז הודתה בו, יוניליוור חוזרת לייצר ולשווק את דגני הבוקר. בשבוע החולף נוצר מחסור בקורנפלקס תלמה מסוג פתיתי תירס קלויים ודליפקאן, בעקבות תקלת איכות בייצור. עקב  התקלה, שפגעה באלפי אריזות, לא סיפקה החברה את מלוא ההזמנות לחנויות.

 

על פי ההערכות, לא מדובר בפגם באחד מחומרי הגלם, כי בזיהום שמקורו בגורם האנושי. ככל הנראה מדובר בחיידק הסלמונלה, שהגיע לקו הייצור על ידי אחד העובדים או הטכנאים המטפלים בקו הייצור.

 

 

על אף החזרה לייצור והמסרים לפיהם מוצרי החברה שבידי הצרכנים ורשתות השיווק אינם נגועים בזיהום, תידש יוניליוור להתמודד עם חוסר האמון כלפיה. זאת על רקע ההכחשות הנמרצות שפיזרה לכלי התקשורת בימים האחרונים, בדבר תקלה בקו הייצור.

 

עבור החברה מדובר במשבר משמעותי, כיוון שנערכה להשקת הקורנפלקס של תלמה בגרסת האלופים, כשעל האריזות תמונות 3 מחברי המשלחת של ישראל לאולימפיאדה.

 

הבוקר מסרה החברה כי "בעקבות פניות שקיבלנו מהתקשורת ומאחר ונוצרה אי בהירות, ברצוננו להבהיר כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצא זיהום משני באחד מקווי הייצור במפעל הדגנים שגרם לאי עמידה של מספר לא גדול של מוצרים בדרישות המיקרוביאליות המחמירות של חברתנו, ולכן החלטנו ביוזמתנו שלא לשווק את המוצרים הללו".

 

תגובתה של החברה הבוקר באה בניגוד להכחשה שפרסמה אתמול; ביוניליוור דחו את הטענות, לא התייחסו לעניין תקלת האיכות ומסרו בתגובה: "חברתנו מבצעת באופן שוטף בדיקות מחמירות מאד לכל מוצריה, טרם יציאתם לשוק. לעיתים בדיקות אלו גורמות לחוסרים זמניים. עם זאת, חברתנו מעולם לא מתפשרת על איכות ותקינות מוצריה. כמובן שכל מוצרי החברה, לרבות דגני הבוקר של תלמה תקינים ובטוחים לשימוש".

 

ממשרד הבריאות נמסר כי "מבירור מול החברה עולה כי במסגרת בקרת האיכות העצמית של החברה נמצאה חריגה מיקרוביולוגית בשל זיהום משני בקו הייצור. החברה הקפיאה את שווק המוצרים הללו. כיוון שהמוצרים לא יצאו מהמפעל לדרכי השיווק, אין חובה לפרסם הודעה לציבור".

 

 

 צילום: shutterstock

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x