פרסום ושיווק

דיווח חי

דחייה שלישית במכרז למכירת מגה - עד מחר בערב

כך קבע בית המשפט המחוזי בלוד; מוקדם יותר הגיש רמי לוי בקשה לרכישת הרשת, והכין ערבות בנקאית הנדרשת כתנאי להגשת הצעה בגובה 40 מיליון שקל

נורית קדוש 18:3208.03.16

18:31 - דחייה שלישית במכרז למכירת מגה: דקות אחרי סגירת המכרז למכירת הרשת, קבע בית המשפט המחוזי בלוד כי על הנאמנים לדחות את המועד האחרון להגשת הצעות עד מחר (ד') בערב.

 

מדובר כאמור בדחייה השלישית והפעם אחרי שכבר הוגשה הצעה אחת על ידי רמי לוי לרכישת מגה. 

 

18:13 - שעות ספורות לפני סגירת המכרז למכירת מגה, ל"כלכליסט" נודע רמי לוי הגיש הצעה לרכישת הרשת. הוא הכין ערבות בנקאית הנדרשת כתנאי להגשת הצעה. במקביל, השר לשעבר שלום שמחון לביהמ"ש המחוזי בלוד בבקשה לדחות את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת מגה ב-48 שעות. שמחון איגד 10 רשתות שיווק להתמודד במכרז, והוא הגיש את הבקשה הנוכחית בעקבות סירובם של נאמני מגה להאריך את המועד האחרון ונוכח הקושי להיחשף למידע המלא אודות הרשת ולגבש הצעה לרכישתה בתוך זמן קצר.

 

 

החלטתו של לוי התקבלה בימים בהם הוא שרוי בסערה, על רקע חקירת המשטרה בחשד לאי סדרים בחברת התקשורת שבבעלותו. בשבוע שעבר דיווחה החברה לבורסה כי החקירה היא בחשד לשימוש לכאורה שלא כדין במערכת מניעת הונאות של החברה הבת. במסגרת החקירה זומנו כמה בכירים בחברה הבת, לרבות לוי וחתנו אופיר אטיאס, האחראי על תחום התקשורת בחברה.

 

הצעתו של לוי הוגשה למרות התנגדות רשות ההגבלים העסקיים כפי שנמסרה לפני כחודש. יחד עם זאת, לוי זוכה לתמיכת הנאמנים, בטענה שבהיעדר פעילות קמעונאית בתוך הערים, ללוי אין מגבלה אזורית שמונעת ממנו לרכוש את הרשת. בניגוד ללוי, שלושה גורמים מרכזיים שהתעניינו ברכישת הרשת - אייל רביד מויקטורי, חגי שלום מטיב טעם ויוסי סגול - מסרו היום ל"כלכליסט" כי אין בכוונתם להגיש הצעה לרכישת מגה.

 

מדובר בצעד בעל משמעות, שכן הוצאת ערבות בנקאית בגובה 40 מיליון שקל כרוכה בעמלה בגובה כ-160 אלף שקל. יחד עם זאת החלטת השופטת עירית וינברג נוטוביץ מהשעה האחרונה לפיה יש להיענות לבקשתו של  שמחון ולאפשר ל-10 רשתות המזון שהוא מייצג לרכוש את מסמכי המכרז למכירת מגה ולהיכנס לחדר המידע, עשויה לטרוף את הקלפים ולהוביל לדחיית המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת מגה בפעם השלישית.  

סניף של מגה סניף של מגה

 

 

 

 

16:18 - שופטת בית המשפט המחוזי עירית וינברג נוטוביץ קיבלה את בקשת שר הכלכלה לשעבר שלום שמחון לאפשר לכל אחת מ-10 הרשתות שאיגד, גישה לחדר המידע שנפתח לקראת המכרז למכירת מגה.

 

השופטת כתבה בהחלטתה: "כנגד רכישת מסמכי המכרז ועמידה בתנאי ההזמנה להציע הצעות, תותר כניסת המבקשים לחדר המידע". מדובר בהחלטה שעשויה לחייב את הנאמנים לדחות בפעם השלישית את המועד האחרון להגשת הצעות לרכישת הרשת, בכדי לאפשר לרשתות האמורות לרכוש את מסמכי המכרז ולהיכנס לחדר המידע. 

 

קודם לכן, רו"ח חונה נבון ביקש מבית המשפט להאריך בחודשיים וחצי את המכרז למכירת הרשת, בכדי שיוכל לגבש מתווה במסגרתו ירכשו מנהלי הסניפים של מגה את הסניפים בתמורה ל-180 מיליון שקל בפריסה לשש שנים. הנאמנים העבירו את התנגדותם לשתי הבקשות. ביחס לבקשת הדחייה של המכרז בחודשיים וחצי כתבו: "מדובר בבקשה חסרת בסיס המוגשת ברגע האחרון. אנחנו נגיב בעניין לבית המשפט. המכרז לרכישת מגה יסתיים היום ב-18:00". ביחס לבקשתו של שמחון השיבו כאמור הנאמנים לבית המשפט כי "לא נאפשר לנציגי הקבוצה כניסה לחדר המידע".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x