$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

האחים גינדי מתעניינים ברכישת רבוע כחול נדל"ן

החברה שבבעלות משה ויגאל גינדי מתכוונת להגיש הצעת רכש שתהיה גבוהה מההצעות של עמיר בירם וג'ורג' חורש ושל ביג ומגה אור

גולן חזני 06:5318.01.16
משה ויגאל גינדי מצטרפים למירוץ לרכישת השליטה ברבוע כחול נדל"ן הנשלטת גם היא על ידי אלון רבוע כחול, החברה־האם של מגה - כך נודע ל"כלכליסט". החברה שבבעלות האחים מתכוונת להגיש הצעת רכש שתהיה גבוהה משתי ההצעות האחרות - זו של עמיר בירם וג'ורג' חורש, וזו של החברות ביג ומגה אור.

 

בד בבד בחנו האחים גינדי את האפשרות לרכוש את האחזקה המהותית ביותר של רבוע כחול נדל"ן — הקניון הגדול שנבנה במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב. האחים גינדי שותפים לרבוע נדל"ן בבעלות על הקניון בחלוקה שווה של 50% לכל צד. גינדי פנו לרבוע נדל"ן וביקשו לרכוש את חלקם בקניון ששוויו עומד על 2.3 מיליארד שקל, אבל נענו בשלילה משום שאלון רבוע כחול מעדיפה למכור את החברה כולה.

  

מימין: משה ויגאל גינדי מימין: משה ויגאל גינדי צילום: עמית מגל

 

לאחר שהקבוצה של ביג ומגה אור השוותה את הצעתה לזו של קבוצת בירם וחורש ביום שישי, ההצעות הנוכחיות לרכש רבוע נדל"ן עומדות על שווי של 1.7 מיליארד שקל, המשקף תמורה של 900 מיליון שקל לרבוע כחול המחזיקה ב־54% ממניות חברת הנדל"ן.

 

ברבוע כחול מעדיפים את ההצעה של בירם, אף שתוקפה פקע אתמול בבוקר, משום שהיא מתחייבת שאם הוא יחליט לרכוש את החברה בתום בדיקת נאותות שתסתיים עד 24 בינואר, הוא לא ייכנס למו"מ על המחיר. ההצעה של ביג ומגה אור, לעומת זאת, משאירה פתח למו"מ.

 

ההצעות לרכישת רבוע נדל"ן מגיעות בתקופה קריטית לאלון רבוע כחול, אולם לעסקה זו לא צפויה להיות שום השפעה על מגה, כי התמורה תשמש להחזר החובות של רבוע כחול. הקפאת ההליכים שפנו אליה אתמול בעלי מגה מעידה על כך שהם אינם מעוניינים להזרים אליה הון נוסף.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x