$
פרסום ושיווק

אושרה מכירת פוגל אוגילבי לאדלר חומסקי

משרד הפרסום המתחרה שמעוני פינקלשטיין התנגד למכירה וביקש לערוך התמחרות, אך השופט חגי ברנר דחה את ההתנגדות אף ללא דיון

ענת רואה 13:4723.07.15

פעילותו של משרד הפרסום פוגל אוגילבי שנקלע לחובות של מעל 20 מיליון שקל תמכר למשרד אדלר חומסקי – כך אישר הבוקר (ה') שופט בית המשפט המחוזי בתל אביב חגי ברנר. 

 

 

השופט אישר את המכירה שאת פרטיה גיבש הכונס מטעם בנק לאומי, עו"ד בניהו לאבל, ודחה את ההתנגדות שהגיש משרד הפרסום המתחרה שמעוני פינקשטיין שדרש לערוך התמחרות וביקש להתמודד גם הוא על רכישת פעילות משרד הפרסום שנקלע לחובות.

 

על פי פרטי העסקה שאושרה עם אדלר חומסקי שתקלוט אליה כמה עובדים ואת הלקוחות של פוגל אוגילבי, בתמורה היא תעביר לקופת הנושים של פוגל 6% מהמחזור במשך 7 שנים, אך זאת בקיזוז 450 אלף שקל שלא ישולמו בשנה הראשונה ובכפוף לזכות התחרטות של אדלר חומסקי למשך 3 חודשים. הדרישה למתן האפשרות להתחרט היא מאוד לא מקובלת בהליכים מסוג זה. בפניתה לבית המשפט טענה שמעוני פינקלשטיין כי היא מוכנה להתחייב לתנאים טובים יותר ולאחוז גבוה יותר מהמחזור ולכך שהיא לא תוכל להתחרט.

 

השופט ברנר קבע כי למול ההתנגדות של שמעוני פינקלשטיין, שמשרד הפרסום חייב לו לפני הערכות כ-5 מיליון שקל, הן החברה עצמה והן הכונס הרשמי פרופ' דוד האן תומכים בבקשת הכונס עו"ד לאבל לאשר מיידית המכירה לאלדר חומסקי (שככל הידוע החוב כלפיו הוא כ-10 מיליון שקל). לדברי השופט ישנה הסכמה כללית שהשעה דוחקת עד מאוד, בשל טיבו של הממכר שהוא "צבר לקוחות פעילים של החברה", וככל שלא יקבע לאלתר מיהו הזוכה שירכוש את הפעילות, צפויים הלקוחות הללו "להתפזר לכל עבר ולא יוותר דבר שניתן למכרו".

 

יריב פוגל, מבעלי פוגל אוגילבי יריב פוגל, מבעלי פוגל אוגילבי צילום: בועז אופנהיים

 

השופט ברנר קבע כי לדעתו הצעת אדלר חומסקי עדיפה על פני הצעת שמעוני פינקלטיין במספר פרמטרים כשאומנם נכון ששמעוני פינקלשטיין מציעים אחוזים גבוהים יותר של 7.5% ממחזור הפעילות בלא היקף הפעילות ואין דרישה לאפשר להתחרטות בתוך 3 חודשים, אולם ישנם לדברי השופט מספר יתרונות מהותיים להצעת אדלר חומסקי.

 

השופט חגי ברנר השופט חגי ברנר

 

השופט כתב כי משרד שמעוני פינקלשטיין מצוי בניגוד עניינים מהותי בכל הנוגע לחלק מהלקוחות האסטרטגיים של החברה והכוונה היא לחברת השכרת הרכב אלדן וליבואנית הרכב קאדילק, וזאת משום שעל לקוחותיו של שמעוני פינקלשטיין נמנות חברות השכרת רכב מתחרות (הרץ ואוטו סנטר) וכן יבואניות הרכבים קרייזר וג'יפ. "מכאן שישנו חשש כבד שמא מכירת הפעילות לשמעוני פינקלשטיין תגרור את אובדן לקוחות העוגן האמורים שהיקף פעילותם באמצעות החברה הינו כ-5.5 מיליון שקל בשנה".

 

לפי השופט אכן טוען שמעוני פינקלשטיין כי ישנם פתרונות מקובלים למצבים של ניגוד אינטרסים בתוך משרד פרסום, אלא שברור לפי השופט כי פתרונות מעין אלה עלולים להבריח את לקוחות העוגן. עוד נקבע כי רשת אוגילבי העולמית תומכת עקרונית בהתקשרות עם אדלר חומסקי משום שהוא מצוי בקשרים עסקיים עם חברה אחות של אוגילבי ולכן מבחינתה מדובר בעסקה "בתוך המשפחה", ולעומת זאת שמעוני פינקלשטיין קשור לחברת פרסום מתחרה.

 

לפיכך השופט סיכם כי התוצאה הכוללת היא שישנו חשש לאובן שני שליש ממחזור הפעילות של פרסום פוגל אם פעילותו תמכר לשמעוני פינקלשטיין ולא לאלדר חומסקי. הוא הוסיף כי גם החברה ונציגיה מעדיפים את ההתקשרות עם אדלר חומסקי, המחזור שלה גבוה יותר והממונה על ההגבלים העסקיים אישר את העסקה. לפיכך הוא נעתר לבקשת הכונס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x