$
פרסום ושיווק

ראשל"צ רוצה להחליף את רמת החייל כבירת התקשורת והפרסום

עיריית ראשל"צ ממתגת מחדש את אזור מערב העיר בניסיון להפכו למרכז המדיה של ישראל, וכבר מתווכת בין גופי תקשורת ופרסום לבעלי נכסים בעיר. ראש העיר דב צור: "ראשון לא נתפסת כמוקד עסקי, נעבוד לשנות את זה"

אופיר דור 08:3522.02.15

עיריית ראשון לציון קוראת תיגר על רמת החייל, מקום מושבה המסורתי של תעשיית התקשורת והפרסום. העירייה החלה בחודשים האחרונים במהלך למיתוג מחדש של אזור מערב העיר, הסמוך למתחמי סינמה סיטי ויס פלנט, כבירת המדיה החדשה של ישראל.

 

לפי החזון של העירייה, האזור האפור הסמוך לתחנת הרכבת משה דיין, שאותו מאכלסים כיום משרדים ובתי דפוס, יהפוך לקריה שוקקת של משרדי פרסום ויחסי ציבור, אולפנים, מערכות עיתון וסטארט־אפים בתחום הניו מדיה — ממש כפי שרמת החייל הפכה לפני כמה עשורים מאזור של תעשייה ומוסכים למרכז תקשורת והייטק.

 

דב צור. "אין מה להשוות בין הנגישות לראשון לציון לנגישות לרמת החייל" דב צור. "אין מה להשוות בין הנגישות לראשון לציון לנגישות לרמת החייל" צילום: אוראל כהן

 

"זה לא כיוון שחשבנו עליו מראש", מודה ראש עיריית ראשון לציון דב צור, "אבל בשנה האחרונה, ככל שהמעבר של קבוצת ידיעות אחרונות לאזור הלך והתקדם ובשל הנוכחות הוותיקה של מערכת העיתון "גלובס" והקרבה לסינמה סיטי ויס פלנט ולקמפוס המכללה למינהל והחוג לתקשורת שלה, הבנו שיש לנו מוצר מבושל ביד שרק צריך להוסיף לו תבלינים".

 

בעירייה פועלים בכמה מישורים כדי לנסות לקדם את החזון השאפתני. הם מנסים לתווך בין גופי מדיה, זכייניות טלוויזיה ומשרדי פרסום לבין בעלי נכסים באזור כדי לסייע להם במעבר. ב־2017–2018 צפוי להתפנות מהאזור מפעל הממתקים של כרמית, ובעירייה מקווים כי בבנייני המשרדים רבי־הקומות שיוקמו במקומו יתמקמו גופי תקשורת שיעברו מתל אביב וינצלו את מחירי השכירות והארנונה הנמוכים יותר בראשון לציון.

 

אחד ממרכזי המשרדים שעתידים להיבנות באזור מערב ראשון לציון אחד ממרכזי המשרדים שעתידים להיבנות באזור מערב ראשון לציון

 

במקביל פועלת העירייה לשנות את עיצוב המרחב הציבורי כדי שיתאים לאופי החדש שהיא רוצה להקנות למקום. בחודש הבא תקיים העירייה כנס מסעדנים במטרה לשכנע אותם לפתוח את המסעדה הבאה שלהם דווקא במערב ראשון לציון. "זה לא המקום הטבעי שמסעדות ובתי קפה היו פונים אליו", מודים בעירייה.

 

"אין בכלל מה להשוות בין הנגישות התחבורתית לאזור מערב ראשון לציון, שנמצא על נתיבי איילון וכביש 431, לבין הנגישות לרמת החייל", אומר צור. "אנחנו חושבים שהוא יהיה בקרוב מתחם שוקק עיתונאים ורוצים לתת להם את השירות הכולל הטוב ביותר, כולל הקמת גשר להולכי רגל מתחנת הרכבת, רעיון שאנחנו בוחנים. כשאני נפגש עם אנשי משרדי פרסום, למשל, אני מסביר להם את היתרון שלהם בקרבה לגופי המדיה: אפשר יהיה להיפגש בתוך כמה דקות ולסגור עסקה".

 

באילו התנגדויות של גופי מדיה למעבר לראשון לציון אתם נתקלים?

"ראשון לא נתפסה לאורך השנים כמרכז עסקי, ואנחנו עובדים קשה כדי לשנות את התדמית הזאת. כבר הצלחנו להעביר הנהלה של בנק ואת המטה של חברות כמו אלבר וקבוצת לובינסקי. המטרה שלנו בסופו של דבר היא ליצור מקומות תעסוקה רבים בראשון לציון".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x