$
פרסום ושיווק

ג. יפית תיפגש בשבוע הבא עם עובדי סטימצקי

הבעלים החדשים של הרשת שילמה את חובות מרץ למו"לים שדרשו את פירוקה, זאת למרות שטרם פנתה לקבלת אישור מהממונה על הגבלים

נורית קדוש 08:3903.07.14
אף שמכירת סטימצקי טרם קיבלה את אישור הממונה על הגבלים עסקיים, קבוצת הרוכשים, בראשות יפית גרינברג, מתחילה לנהל את הרשת. ל"כלכליסט" נודע כי בימים האחרונים הודיעה האחראית על מנהלות הסניפים לעובדים כי בשבוע הבא יקיימו עמם יפית גרינברג, בנה אייל (הצפוי לשמש כמנכ"ל הרשת) ורו"ח רז שפירא (שישמש כסמנכ"ל הכספים) פגישות היכרות. "בשבוע הבא ייערכו כנסים אזוריים של כלל עובדי החנויות עם ג. יפית. פרטים על מועד ומיקום הכנסים יימסרו בהמשך", נכתב בהודעה.

בתוך כך, מנכ"לית סטימצקי איריס בראל הודיעה לעובדים כי השיגה מימון להשלמת הסכומים החסרים בקופות הפיצויים של 30 עובדים ותיקים ברשת. "הרוכשים התחייבו להשלים את הכספים החסרים בקופות האישיות של העובדים עד סוף 2014". כתבה בראל לעובדים. הבשורה התקבלה בספקנות בקרב העובדים, בעיקר נוכח סיום כהונתה הקרב של בראל, שנחשף ב"כלכליסט" וייצא לפועל בסוף החודש.

  

ג. יפית. בונה על אישור זריז של העסקה ג. יפית. בונה על אישור זריז של העסקה צילום: עמית שעל

 

עוד נודע כי אף שחלפו שבועיים מיום חתימת ההסכם למכירת סטימצקי, הרוכשים עדיין לא הגישו בקשה לאישור העסקה לממונה על הגבלים עסקיים פרופ' דיויד גילה.

 

ביום שני, יממה לאחר ששמונה הוצאות ספרים, ובהן מודן, עם עובד ואופוס פנו לבית המשפט המחוזי בלוד, וביקשו להוציא צו פירוק לסטימצקי בטענה שזו הגיעה לחדלות פירעון ומבצעת הסדרי חוב פרטניים עם נושים "במחשכים ותוך העדפת נושים אסורה", שילמה קבוצת הרוכשים את חובה על מכירות מרץ להוצאות התובעות את פירוקה. זאת מבלי שההוצאות חויבו לחתום על מסמך שבו הן מאשרות הסדר חוב ללא תביעות.

 

ייתכן כי צעד זה נועד להראות לבית המשפט שסטימצקי אינה חדלת פירעון כפי שטוענות ההוצאות.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x