$
פרסום ושיווק

בלעדי לכלכליסט

איריס בראל תסיים את תפקידה בסטימצקי בימים הקרובים

ל"כלכליסט" נודע כי למרות התחייבותה של יפית גרינברג להמשיך ולהעסיקה כמנכ"לית הרשת, צפויה בראל לסיים את תפקידה ולהעביר את המושכות לבנה של גרינברג, שצפוי לכהן כנציג הבעלים

נורית קדוש 17:3229.06.14

למרות התחייבותה של יפית גרינברג להמשיך ולהעסיקה כמנכ"לית סטימצקי, צפויה איריס בראל לסיים את תפקידה בימים הקרובים. כך נודע היום (א') לכלכליסט. בימים הקרובים צפויה בראל להעביר את המושכות לבנה של גרינברג, אייל, שצפוי לכהן כנציג הבעלים. בראל הודיעה לרוכשים על החלטתה, אולם צפויה להמתין לשובו של אייל גרינברג, השוהה בחו"ל.

קבוצת הרוכשים החדשה של הרשת בראשותה של גרינברג המורכבת גם מעופרה מיתר, אבנר פחימה מהוצאת "קוראים", רו"ח גדעון הירש ורו"ח רז שפירא ציינה עם החתימה על רכישת סטימצקי בשבוע שעבר כי בראל תמשיך לכהן כמנכ"לית הרשת, הודעה שעוררה תרעומת בקרב המו"לים שספגו תספורת בגובה 30% מהחוב.  

 

מנכ"לית סטימצקי, איריס בראל מנכ"לית סטימצקי, איריס בראל צילום: אביגיל עוזי

 

ניתן להעריך כי אייל גרינברג יהיה מעורב בניהול הרשת בשלבים הראשונים ויוביל את תכנית ההבראה לרשת שתכלול סגירת סניפים הפסדיים ופיטורי עובדים. יפית גרינברג צפויה להגביר מעורבותה בשלב תוכניות השיווק לשיקום המוניטין של סטימצקי, שנפגע בחודשים האחרונים שבהם לא סופקו לרשת ספרים.

 

לפני כשבוע וחצי דווח כי בראל חתמה על הסכם למכירתה של סטימצקי לקבוצה שבה שותפות יפית גרינברג, עופרה מיתר והוצאת קוראים. ואולם יום לאחר שהודיעה קבוצת הרוכשים כי הושלם המהלך האחרון של העסקה, ל"כלכליסט" נודע כי ברשות ההגבלים העסקיים טרם התקבלה בקשה לאישורה.

 

המשך העסקתה של בראל עורר תרעומת מצד המו"לים על רקע התספורת של הכספים שמגיעים להם מהרשת, שככל הנראה ייאלצו לספוג. לפני כשלושה חודשים קבילה בראל בונוס בגובה 650 אלף שקל, וצפויה לקבל בעקבות מכירת הרשת מיליון דולר נוספים.

 

בעקבות חשיפת כלכליסט, אישרה בראל בהודעה לעובדי הרשת את הפרסום על עזיבתה: "בימים אלו ביקשתי לסיים את תפקידי כמנכ"ל סטימצקי. ערב מותו הטרגי של אמיר קס ז"ל הודעתי לו על רצוני לעזוב, וכי החלטתי לחזור למסגרות בהן הייתי שותפה בעבר. לאור השתלשלות העניינים, והבעיות הפתאומיות שנחתו על החברה, נשארתי בתפקיד וזאת על מנת למכור את חברת סטימצקי ולשמור על העובדים והספקים ככל שניתן. כל מי שמכיר מקרוב את אשר קרה בחודשיים האחרונים מבין ויודע שהנהלת החברה ואני עשינו את הבלתי יאומן מעטים היו שהאמינו שאכן נצליח, ואין גאה ממני שהובלנו את החברה לחוף מבטחים". בראל הוסיפה: "אשאר בתפקידי כמנכ"ל במהלך החודש הקרוב על מנת להעביר בצורה מסודרת ונכונה את החברה לבעלים החדשים , ולאחר מכן אשאר לבקשתם כיועצת לתקופה נוספת".

 

מקבוצת הרוכשים של סטימצקי נמסר בתגובה: "מנכלי"ת סטימצקי איריס בראל הגישה את התפטרותה בשעה האחרונה ,אך בקשתה לסיים את עבודתה נדחתה על ידי הרוכשים. הרוכשים סיכמו עם בראל בהבנה מלאה של שני הצדדים כי בראל תשאר בתפקידה כמנכ"לית החברה לכל דבר ועניין כל עוד תתבקש לעשות זאת על ידי הרוכשים החדשים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x