פרסום ושיווק

פשרה בייצוגית: הנקל סוד תתרום לעמותות נגד ניסויים בבעלי חיים

נגד חברת הטואלטיקה הוגשה ייצוגית על שהטביעה על מוצריה את סמל הארנב, אף שהנקל העולמית עורכת ניסויים בבעלי חיים. כעת הושגה פשרה

אורנה יפת 09:0019.06.14

יצרנית מוצרי הטואלטיקה הנקל סוד תידרש לקבל את אישור האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים בכל פעם שתרצה להטביע על מוצריה את סמל הארנב (סמל המעיד שהמוצר פותח מבלי לערוך ניסויים בבעלי חיים) - כך קבע בית המשפט המחוזי בתל אביב במסגרת הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שהגישה האגודה נגד החברה.

 

עוד הסכימו הצדדים כי הנקל סוד תתרום 3.2 מיליון שקל לעמותות הפועלות נגד ניסויים בבעלי חיים: האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים, תנו לחיות לחיות והעמותה למען מדע מוסרי.

 

את הבקשה לייצוגית נגד החברה הגישו ב־2007 האגודה ואורלי פרנקל, צרכנית של החברה. נטען בה כי הנקל סוד הטביעה את סמל הארנב של האגודה על מוצרים מתוצרתה ללא אישור האגודה, זאת אף שהיא משתייכת לקונצרן הנקל העולמי, אשר מבצע ניסויים בבעלי חיים.

 

אלוסטרציה אלוסטרציה צילום: שאטרסטוק

 

 

האגודה טענה כי הטבעת הסמל בצירוף הכיתוב "לא נוסה בבעלי חיים" מטעה, ועתרה לפיצוי של 52 מיליון שקל על הנזקים שנגרמו לצרכנים שרכשו את המוצרים. עוד דרשה האגודה להסיר את הסמל ממוצרי החברה.

 

הנקל מצדה טענה כי היא מייצרת את המוצרים שלה בישראל באופן עצמאי ללא מגע וקשר לניסויים בבעלי חיים. היא ציינה כי השאלה אם החברה־האם הגרמנית עורכת ניסויים בבעלי חיים איננה רלבנטית וכי הצרכנים לא הוטעו.

 

הנקל תישא גם בהוצאות שכר טרחת עורכי הדין של התובעות, 576 אלף שקל, ותשלם לתובעות עצמן 120 אלף שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x