$
פרסום ושיווק

עידן פלוס טוב לציבור, אבל לא לחברי הכנסת

במקום לספק לנציגי הציבור עידן פלוס רכשה לאחרונה הכנסת עשרות חבילות רגילות של HOT. מינהל הכנסת: "יש אזורים במשכן שאין בהם קליטה לעידן פלוס"

תומר אביטל 08:2111.04.13

ממיר עידן פלוס טוב מספיק לאזרחי המדינה, אבל כנראה שאינו מספיק לחברי הכנסת. ל"כלכליסט" נודע כי לאחרונה החליטה הכנסת להרחיב את ההתקשרות שלה עם HOT ולרכוש 33 ממירים כדי לאפשר לכלל נבחרי הציבור לצפות בכבלים. הבעיה: במקום לרכוש עבור הח"כים את הממיר הזול עידן פלוס, המאפשר צפייה חינמית בחבילת ערוצים בסיסית, העדיפה הכנסת לשלם רבע מיליון שקל בשנה על חבילת ערוצים רגילה של HOT לכלל הח"כים.

עד היום הוצבו בכנסת 147 ממירים בלשכות השונות של הח"כים ובשטחים ציבוריים ברחבי המשכן. כדי לאפשר לכלל חברי הכנסת גישה לערוצים החדשים, החליט מינהל הכנסת להרחיב את ההתקשרות ולהתקין את הממירים הנוספים. במסגרת המהלך נרכשו גם עשרות מסכי פלזמה בגודל 32 אינץ'.

 

טקס השבעת הכנסת. נרכשו גם עשרות פלזמות טקס השבעת הכנסת. נרכשו גם עשרות פלזמות צילום: עמית שאבי

 

חברי הכנסת זכו, כאמור, לחבילה הרגילה של HOT, שהיא אמנם לא מנכרת עיניים, אך גם לא ממש נחוצה לחברי הכנסת, שממילא צופים בעיקר בערוצים 1, 2, 10 ו־99 שנמצאים בעידן פלוס. מעבר לכך, הלשכות של חברי הממשלה בכנסת ריקות מאדם לאורך רוב השבוע, היות שהשרים, סגני השרים וצוותיהם פוקדים לרוב בכלל את לשכותיהם שבמשרדי הממשלה הממוקמות מחוץ לכנסת.

 

קשה לומר שבמשכן לא מכירים את עידן פלוס: לפני כשנה אישרה הכנסת בקריאה שלישית את הצעת החוק להרחבת מערך השידורים של עידן פלוס (DTT) לעד 18 ערוצים. לחמשת הערוצים המשודרים כיום (1, 2, 10, ערוץ הכנסת וערוץ 33)

התווספו, בין היתר, חינוכית 23, ערוץ 9, ושידורי רדיו. נוסף על כך, ממיר DTT נרכש בעלות חד־פעמית נמוכה ואינו כרוך בדמי מנוי חודשיים כמו הכבלים והלוויין.

 

בכנסת טענו אתמול בתגובה כי "ברחבי המשכן מותקנים גם ממירי עידן פלוס, אך ישנם אזורים נרחבים שבהם אין קליטת עידן פלוס ולכן מותקנים בהם ממירים רגילים".

 

לגבי הרחבת ההתקשרות עם HOT נמסר כי "מדובר בהחלטה מינהלתית שגרתית שמטרתה להשלים חוסרים ולהתקין ממירים בלשכות חברי כנסת שעד כה לא היו בהן מסכים. ככלל, פזורים בכנסת כ־80 ממירים בלשכות ח״כים וכ־60 ממירים בשטחים ציבוריים, חדרי עיתונאים, אנשי מינהל ועוד. על מנת להשלים את החוסר בחלק מלשכות הח״כים נעשתה הרחבת ההתקשרות עם הספק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x