$
בארץ

עשרות ח"כים עדיין לא הגישו הצהרות הון, אדלשטיין אישר ארכה

יו"ר הכנסת החדש רשאי להאריך את התקופה להגשת ההצהרה מ-60 ל־90 יום; בין חברי הכנסת שלא הגישו את הצהרת ההון - השרה יעל גרמן , משה מזרחי, מרב מיכאלי ויאיר שמיר; טוענים כי הסיבה לעיכוב היא שרואה החשבון שלהם לא השלים למלא את ההצהרה

תומר אביטל 23:0006.04.13

 

עשרות חברי הכנסת לא הגישו את הצהרות ההון שלהם כנדרש. ל"כלכליסט" נודע שבעקבות זאת החליטו בכנסת ללכת לקראת נבחרי הציבור הטריים ולהאריך באופן חריג את הדד־ליין להגשתן בחודש.

 

חברי הכנסת צריכים להגיש הצהרת הון הכוללת את סוג הנכסים שברשותם וערכם בעת רכישתם, לצד ההון הקיים - בתוך 60 ימים מיום תחילת כהונתם. חברי כנסת ממשיכים יכולים להגיש רק הודעה שלא חל שינוי בתוכן הצהרתם.

 

השבעת חברי הכנסת השבעת חברי הכנסת צילום: מיקי נועם אלון

לפני כחודש פנה "כלכליסט" לח"כים וביקש מהם לחשוף את ההצהרות מיוזמתם. אלא שרק פחות מעשרה חברי כנסת מהכנסת החדשה הסכימו לחשוף את הצהרת ההון שלהם לציבור - כולם מסיעות מרצ והעבודה. כעת מתברר שחברי הכנסת לא עומדים בסטנדרטים הבסיסיים ביותר, ורובם עדיין לא השלימו את הגשת ההצהרה.

 

הארכה שניתנה התאפשרה בזכות החלטה של יו"ר הכנסת החדש יולי אדלשטיין שרשאי להאריך את התקופה להגשת ההצהרה ל־90 יום. התאריך החדש שנקבע הוא 7 במאי. בין חברי הכנסת שלא הגישו את ההצהרה: השרה יעל גרמן , משה מזרחי, מרב מיכאלי ויאיר שמיר. חברי הכנסת טוענים כי הסיבה לעיכוב היא העובדה כי רואה החשבון שלהם לא השלים למלא את ההצהרה.

 

מהכנסת נמסר: "מנהלת ועדת האתיקה דואגת בימים האחרונים לתזכר את כל חברי הכנסת בעניין והיא מקיימת מעקב שוטף. כשתעבור התקופה להגשת ההצהרה, כולל תקופת ההארכה, תדון ועדת האתיקה בעניינם של חברי הכנסת שלא הגישו את ההצהרה ככל שיהיו כאלה, ותפרסם החלטה". 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x