קצרים

עובדי מעריב פתחו בשביתה: העיתון לא יופץ מחר ואתר NRG לא יעודכן

זאת לאחר שהעובדים לא קיבלו תשובות מרוכש העיתון שלמה בן צבי בנוגע למספר העובדים שייקלטו ומבנה העיתון המתוכנן

שלי פריצקר 23:2306.11.12

ועד עובדי מעריב הכריז הערב (ג') על שביתה: העיתון לא יופץ מחר ואתר NRG לא יעודכן. השביתה הוכרזה לאחר שרוכש העיתון, שלמה בן צבי, לא השיב לפניות הוועד לדעת כמה עובדים ייקלטו ומה יהיה המבנה של העיתון. העובדים דורשים שקיפות וכי ההסכם הקיבוצי שנחתם יכובד וכל חריגה ממנו תתבצע

בתיאום ובהסכמת ועד העובדים.

 

מוועד העובדים נמסר: "למרות הנכונות שלנו לקיים הידברות עם ההנהלה, נציגיו של שלמה בן צבי הודיעו כי לא ייפגשו עימנו הערב ולא ינהלו משא ומתן. דרישותינו לקליטת העובדים רק בהסכם הקיבוצי ולשקיפות מצד ההנהלה לא נענו. עד עכשיו אנחנו לא יודעים כמה עיתונאים נקלטים. משום כך, ומשום שלא קיבלנו כל ערובות להגנה על העובדים - החלטנו להשבית את העיתון והאתר כמתוכנן, בהתאם להחלטה שהתקבלה באסיפה".

 

עוד נמסר כי היום נודע לוועד העובדים כי נציגיו של בן צבי הציעו לעובדים להיקלט במשכורות נמוכות יותר ממה שהם משתכרים כיום וכי לעובדים שעלות שכרם הינה מעל 22 וחצי אלף שקל, ייפתח איתם מו"מ חדש, זאת בניגוד להסכם הקיבוצי שנחתם בין הצדדים.

 

עוד התגלה כי נעשתה פנייה למחלקות שלמות לגבי העסקתם לתקופה זמנית, שלא במסגרת ההסכם הקיבוצי. "ההסכם הקיבוצי שעליו נלחמנו מספק לנו הגנה כעובדים, כשאנחנו רואים שההגנה הזאת נסדקת אנחנו חייבים להילחם עליה בכל מחיר", נמסר מהוועד.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x