$
פרסום ושיווק

המשבר בערוץ 10: "איום ממשי על עצמאות חברת החדשות"

נציגי הציבור בדירקטוריון חדשות 10 מאיימים להתפטר בעקבות החלטת דירקטוריון הערוץ לפטר באופן מיידי 150 עובדים. דורשים מיו"ר מועצת הרשות השנייה להיפגש עימם בדחיפות

שלי פריצקר 23:2728.08.12

הערב (ג') התכנס דירקטוריון חדשות 10 לדיון חירום בעקבות ההחלטה לפטר במיידית 150 מעובדי הערוץ ומחברת החדשות. הישיבה הופסקה לאחר שנציגי הציבור הודיעו כי בנסיבות אלה הם אינם יכולים למלא את תפקידם כראוי וכי ברצונם לשקול את המשך כהונתם.

 

הדירקטוריון מורכב מנציגי בעלי המניות והנהלת הערוץ וכן ארבעה נציגי ציבור הנבחרים על ידי הרשות השנייה. הארבעה הם היו"ר יורם שכטר, איתמר צ'זיק, עו"ד דפנה מיתר נחמד ודן אלמן.

 

לדבריהם קיים חשש כי כתוצאה מפיטורים בהיקף כה רחב יווצר איום ממשי על עצמאות חברת החדשות ועל חופש העיתונות שלה, במצב שבו היא מוחזקת לאורך זמן רב כבת ערובה בידי הדרג הפוליטי.

 

הפגנה של עובדי ערוץ 10 הפגנה של עובדי ערוץ 10 צילום: גיא קרן

 

הנציגים פנו ליו"ר מועצת הרשות השנייה ד"ר אילן אבישר וכן ליו"ר ועדת הטלוויזיה יעקב שחם בבקשה להיפגש עימם בדחיפות.

 

שעון החול הולך ואוזל עבור ערוץ 10. ביום ראשון הקרוב אמורה הרשות השנייה לחלט את ערבויות הערוץ בגובה 43 מיליון שקל לתשלום החובות בהיקף 64 מיליון שקל על דמי זיכיון ותמלוגים. אתמול נפגשו נציגי הערוץ עם שר האוצר במטרה להגיע להסדר חוב, אולם השר הציע לדחות את מועד החילוט בחודשיים ובזמן הזה לבחון אם ניתן להגיע להסדר חוב.

 

מבחינת הערוץ לא מדובר בפתרון ממשי. לכן הוחלט היום בדירקטוריון להוציא לפועל את התוכנית לקיצוץ 50 מיליון שקל מתקציב הערוץ, שכוללת פיטורי עובדים ופגיעה בתוכניות הערוץ ובחברת החדשות.

 

לאורך כל הערב המשיכו עובדי הערוץ בפעולות המחאה על גבי המסך. במהלך המהדורה המרכזית הונפו שלטים בחלון של דסק החדשות ועליהן נכתב: "ביבי אל תפגע לי בפרנסה".

 

יש לציין כי על פי החוק והכללים של הרשות השנייה, לזכיין אסור לעשות שימוש במסך כדי לקדם את ענייניו. "שידורי הערוץ ומסך ערוץ 10 אינם יכולים לשמש כלי במאבקים של העובדים", נמסר מהרשות. "הרשות מבינה את מצוקת הערוץ ואת הימים הקשים שעוברים על עובדי הערוץ ומקווה שיימצא פתרון למשבר בהקדם האפשרי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x