$
מדיה

מחר: ישיבת חירום נוספת של עובדי ערוץ 10 עם יו"ר ההסתדרות

זאת בעקבות החלטת דירקטוריון ערוץ 10 לפטר מיידית 150 עובדים. ועד העובדים הודיע כי הנחה את העובדים לא לקבל את מכתבי הפיטורים. "עבורנו קיימות רק שתי אפשרויות: המשך עבודה מלאה, מבלי שיפוטר ולו עובד אחד, או התפטרות קולקטיבית והחשכת מסך"

שלי פריצקר 19:5428.08.12

מחר בצהריים תיערך ישיבת חירום נוספת של עובדי ערוץ 10 עם יו"ר ההסתדרות, עופר עיני. זאת בעקבות החלטת דירקטוריון ערוץ 10 להוציא לפועל מיידית את התוכנית לפיטורי 150 עובדים. ועד העובדים מסר בעקבות ההחלטה, כי הוא דוחה את ההודעה ומנחה את העובדים לא לקבל את מכתבי הפיטורים ולא להתייצב לשימועים אליהם יזומנו. "עבורנו קיימות רק שתי אפשרויות: המשך עבודה מלאה, מבלי שיפוטר ולו עובד אחד, או התפטרות קולקטיבית והחשכת מסך. אנו קוראים לחברי הדירקטוריון שתסכולם מהמשבר המתמשך מובן, לנתב את זעמם לשר הממשלה האחראים לו ולא לפגיעה - ערב ראש השנה - במשפחות המתפרנסות מן הערוץ", נמסר.

 

עובדי ערוץ 10 מפגינים עובדי ערוץ 10 מפגינים צילום: מיקי אלון

 

"בישיבה שהתקיימה אתמול אצל שר האוצר לא קיבלה הנהלת הערוץ הצעה ממשית כזו או אחרת הבאה להתמודד עם החלטת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו בעניין חילוט הערבויות וכן לא נמסרו כל פרטים על מתווה כזה או אחר לפתרון הנושא", הסבירו בדירקטוריון הערוץ את ההחלטה. "אשר על כן ולאחר בחינת מכלול הנושאים העומדים על הפרק והקשיים העומדים בפנינו כולל חילוט ערבויות הערוץ בסך 42 מיליון שקל ביום ראשון הקרוב, הוחלט לבטל את ההחלטה להקפיא את הפיטורים ולהורות למנכ"ל להתחיל באופן מיידי בפיטורי 150 עובדים".

 

הדירקטוריון הורה למנכ"ל להכין התאמות תקציביות להמשך פעילות תקינה של הערוץ עד סוף השנה התקציבית הנוכחית.

כפי שפורסם ב"כלכליסט" בערוץ מנסים לחסוך 50 מיליון שקל מהתקציב, מה שיתבטא גם בקיצוצים בתוכניות הערוץ ובחברת החדשות שלו.

 

בתוך כך, הרשות השנייה דורשת מהנהלת ערוץ 10 לשמור על שגרת השידורים ולפעול לפי החוק והכללים לפיהם אסור לזכיין לעשות שימוש במסך לקידום ענייניו. "שידורי הערוץ ומסך ערוץ 10 לא יכולים לשמש כלי במאבקם של העובדים. הרשות מבינה את מצוקת הערוץ ואת הימים הקשים שעוברים על עובדי הערוץ ומקווה שיימצא פתרון למשבר בהקדם האפשרי", נמסר. 

 

דירקטוריון ערוץ 10 התכנס מוקדם יותר כדי לדון בהצעת שר האוצר יובל שטייניץ לדחות בחודשיים את מועד חילוט הערבויות שנקבע ל-2 בספטמבר.

 

כזכור בשבוע שעבר הקפיא הדירקטוריון את החלטתו לפטר 150 עובדים במיידית, זאת לאחר שיו"ר ההסתדרות עופר עיני ביקש עוד זמן כדי לנסות ולהגיע להסדר חוב. אך אתמול בתום הפגישה עם ערוץ 10 ביקש שר האוצר עוד זמן בכדי לבחון אם יש אפשרות להסדר חוב.

 

העובדים מתכוננים עכשיו להחרפת המאבק. הבוקר נערכה פגישה עם עיני במטרה לבחון את הצעדים הבאים. העובדים רואים סכנה מיידית למקום עבודתם ומתכוונים להעביר את המסר גם לצופים ולהשתמש במסך כבר ביממה הקרובה. הכוונה היא לא לשבש רק את תוכניות הערוץ אלא את פעילות חברת החדשות שלו.

 

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x