$
פרסום ושיווק

מיקרוסופט תשלם יותר מחצי מיליון שקל בגלל שימוש בגופן תנ"כי

בית המשפט המחוזי מרכז פסק כי החברה הפרה את זכויות היוצרים של הגופן "קורן", בהן מחזיקות בעלת הגופן וחברת מסטרפונט, בכך שהשתמשו בו בתוכנת אופיס תחת השם "גוטמן-קרן"

אירית קוטונה 08:4303.07.12

מיקרוסופט תשלם יותר מחצי מיליון שקל בגלל שימוש בגופן תנ"כי בתוכנת אופיס, כך קבע אתמול (ב') שופט בית המשפט המחוזי מרכז עופר גרוסקופף. השופט פסק אתמול כי מיקרוסופט ישראל ומיקרוסופט קורפוריישן (יצרנית תוכנת אופיס) הפרו את זכויות היוצרים של הגופן "קורן" בכך שהשתמשו בו בתוכנת

אופיס תחת השם "גוטמן־קרן". לפי פסיקת השופט, השימוש בגופן הפר את זכויותיהן של התובעות: בעלת הגופן הוצאת קורן, וחברת מסטרפונט שבבעלותה היה רישיון בלעדי לשימוש בגופן למשך עשר שנים.

 

בית המשפט דחה את טענת מיקרוסופט כי בין "גוטמן־קרן" ל"קורן" אין דמיון מהותי וכי האחרון מהווה וריאציה של גופן ששימש לכתיבת ספרי קודש. השופט גרוסקופף אף קבע כי הדמיון בין הגופנים "מגיע כמעט לכדי זהות". הוא אמנם הודה ש"קורן" עוצב בהשראת גופנים קדומים ששימשו להדפסת ספרי תנ"ך, אך קבע כי אין הדבר שולל את מקוריותו של הגופן.

 

השופט גרוסקופף פסק כי מיקרוסופט לא תיאלץ להסיר את גופן "גוטמן־קרן" ממוצריה הקיימים, אך מינואר 2013 ייאסר עליה להשתמש בו בישראל ובחו"ל. "אין כל הצדקה שלא לתת צו מניעה כנגד מיקרוסופט אשר יאסור עליה להשתמש ב'גוטמן־קרן' במסגרת התוכנות אשר ישווקו על ידה בעתיד. בסופו של יום המדובר רק בפונט אחד מני רבים המצויים בתוכנות מיקרוסופט", סבר השופט.

 

באשר לפיצוי הכספי בית המשפט קבע כי מיקרוסופט קורפוריישן תשלם 400 אלף שקל על השימוש בגופן; וכי מיקרוסופט ישראל תישא בהוצאות המשפט, וכן בהוצאות שכר טרחה בהיקף של 120 אלף שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x