פרסום ושיווק

אושר: הממיר הדיגיטלי יורחב - לא יכלול ערוצים בתשלום

ועדת השרים אישרה הוספת ערוצים חינמיים למערך ה-DTT - "עידן פלוס". הצעת משרד האוצר להוסיף ערוצי פרימיום בתשלום לא התקבלה

שלי פריצקר 13:3305.06.11

יותר ערוצים בממיר הדיגיטלי: ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (א') פה אחד את תזכיר החקיקה בנוגע לחוק הפצת השידורים, העוסק בהרחבת מערך שידורי הטלוויזיה הדיגיטלית - עידן פלוס (DTT).

 

משרד האוצר לא הצליח להכניס לחוק את האפשרות להוסיף בעתיד לחבילת הערוצים

"ערוצי פרימיום" בתשלום - כמו סרטים, ספורט וילדים - סעיף לו התנגד משרד התקשורת. ההצעה תועבר לדיונים בוועדת הכלכלה לקראת קריאה שנייה ושלישית בכנסת.

 

בטיוטת הצעת החוק שנשלחה לשרים נכתב כי מספר ערוצי החינם יוגדל ל-18 ערוצים. כיום כוללת החבילה את ערוצים 1, 2, 10, 33, 99. בעתיד צפויים להצטרף גם ערוצים 9, 23, 24 וכן ערוצי רדיו, ערוצי HD וערוצים יעודיים כמו ערבי, חדשות ומורשת, לכשיקומו. כאמור, האוצר רצה להוסיף את עניין הערוצים בתשלום, מה שהיה אמור להפוך את ה-DTT לפלטפורמה מתחרה בשידורי הכבלים והלוויין.

 

כיום ניתן לרכוש את ממיר עידן פלוס בעלות חד פעמית של 400-200 שקל. מימון הרחבת המערך ייעשה בין היתר על ידי האוצר, תוך שימוש בתמלוגים שמשלמות זכייניות הטלוויזיה והרדיו, עלות שצפויה להסתכם ב-60-50 מיליון שקל.

 

כמו כן, נכתב כי נוכח העובדה שהפעלת המערך בישראל נעשית ע"י הרשות השנייה, שהינה גם הגורם המסדיר של התכנים המשודרים על ידי הערוצים המסחריים, מוצע כי הבעלות על המערך והפעלתו יועברו, החל מה-1 בינואר 2014, מהרשות השנייה לגוף ממשלתי או ציבורי אחר, שאינו מפקח על שידורי טלוויזיה, כפי שיורו שרי התקשורת והאוצר, באישור הממשלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x