שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פרסום ושיווק

מכירות החמץ בטיב טעם זינקו ב־27% במהלך החג

נרשמה עלייה של 33% במכירות הבירה ברשת. פסח, שחל השנה באמצע השבוע, העניק יתרון לרשת הקמעונאית היחידה שהיתה פתוחה בכל ימות החג ומכרה מוצרים לא כשרים

גיל קליאן 11:3227.04.11

הפסח הזה לא היה כולו מצה בשביל ישראלים רבים. ברשת טיב טעם מכירות מוצרי החמץ (לרבות בייגלה, לחם, פיתות, פסטות, קרקרים ומוצרי בצק קפואים) זינקו ב־22% לעומת השנה שעברה, ואילו מכירות הבירה קפצו ב־33% לעומת אשתקד. בשקלול הבירה צמחו מכירות החמץ ב־27% לעומת הפסח הקודם. "זה

גידול פנומנלי מבחינתנו", אמר מנהל המכירות של הרשת עמית זאב.

 

בטיב טעם, הרשת הקמעונאית היחידה שהיתה פתוחה במשך כל ימי החג ומכרה חמץ, מדווחים כי מתחילת החג כיכבה הפיתה כמוצר השני המבוקש ביותר ברשת, עם מכירות של לא פחות מ־600 אלף פיתות מסוגים שונים. המוצר המוביל היה סטייק אנטרקוט מופשר, שממנו נמכרו בימי הפסח 27 טונות.

 

ברשת מדווחים על זינוק במכירות במהלך החג, כאשר תאריכי החג הראשון והשני שנפלו על ימי חול היוו יתרון גדול עבור טיב טעם הפתוחה בשבתות וחגים, בניגוד לרשתות המתחרות.

 

מ־19 בחודש (למחרת ליל הסדר) ועד שלשום (יום החג השני) נרשם זינוק של 15% במכירות בחנויות זהות ברשת לעומת אשתקד. זאב ציין כי אין אזור גיאוגרפי שבלט במכירות החמץ בפרט ובמכירות בכלל במהלך החג, וכי העליות נרשמו בכל רחבי הארץ. כמו כן הוסיף כי קניות רבות בוצעו על ידי לקוחות חדשים - כלומר על ידי כרטיסי אשראי שנקלטו לראשונה בקופות הרשת. "בחג השני היתה עלייה של 600% בפדיון לעומת יום רגיל, שזה באמת יום חריג מאוד. גם בחול המועד היו עליות של 70%–200% בפדיון על בסיס יומי. אבל החג השני הוא באמת חריג, כמעט היה כפול מהחג הראשון", אמר זאב.

 

מאמצע חודש מרץ גייסה הרשת 34 אלף חברי מועדון חדשים, כך שמספר חברי המועדון הפעילים של טיב טעם עומד כעת על כ־190 אלף.

 

פסח הוא תקופת הקניות העמוסה ביותר ברשתות שיווק המזון. כעת עוד מוקדם להכתיר את הרשת המנצחת של המכירות לחג אך לפי הערכות בענף, הרשתות שרשמו מכירות רבות יותר מחגים קודמים היו שופרסל, שיצאה לקראת החג במבצעים בתחומי הבשר והדגים ואף תגברה סניפיה בעובדים, חצי חינם ורשת אושר עד. בפסח הקודם רשת אושר עד לא היתה קיימת בפריסה רחבה, ופתיחת סניפיה החדשים מיצבה אותה היטב כדי לנגוס בעוגת החג.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x