$
פרסום ושיווק

מחירי הפסטה, האורז, הקקאו והסוכר צפויים לעלות אחרי החגים

מחיר החיטה זינק ב-50%, ומחירי הסוכר והקקאו עלו בעשרות אחוזים, בין השאר בגלל ספקולנטים שרכשו חוזים עתידיים

אורנה יפת 06:5505.08.10

לאחר החגים צפויים מחירי הפסטה, האורז, הקקאו, הסוכר ולמעשה רוב מוצרי המזון הבסיסיים להתייקר, וזאת בעקבות זינוק של כ־50% במחירי החיטה בעולם. "בשלושת החודשים האחרונים מתגברים הסימנים להתפרצות במחירי הסחורות", אומר מוטי קרן, מנכ"ל יוניליוור ישראל. "מחיר הסוכר קפץ בחודשיים האחרונים, קרן גידור קנתה הרבה אופציות על הקקאו לפני חודש ומחירו קפץ בעשרות אחוזים, ובקרוב יעלה גם מחיר הקמח".זורלו

 

הסיבה לעליית המחירים נעוצה באקלים הקיצוני בברזיל, בחוף השנהב וברוסיה, וכן בספקולנטים שרוכשים חוזים עתידיים בתחום הסחורות.

 

קרן מעריך כי המוצרים של יוניליוור יתייקרו ב-5%-10%. "בדרך כלל אנחנו לא מגלגלים את כל העלייה לצרכן, וגם הפעם נספוג חלק מההתייקרות". רמי לוי, הבעלים של רשת שיווק השקמה, אומר: "אין מה לדבר על עליות מחירים לפני החגים. לא נראה לי שלמישהו יהיה אומץ לעשות זאת".

 

דיוויד פרנקלין, יו"ר ומנכ"ל סוגת, לא מתרגש מהמהומה: "בחודשיים האחרונים עלה מחיר הסוכר ב-30%. יש ירידות יבולים, ויגיע שלב שבו ספקולנטים ייקחו רווחים, אבל גם אז העליות יהיו מתונות והדרגתיות, חלקן לפני החגים וחלקן אחריהם". באסם אומרים כי חומרי הגלם בעולם מתאפיינים בחוסר יציבות, ואם תהיה עלייה קיצונית ומתמשכת, החברה תבחן את מדיניות המחירים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x