$
פרסום ושיווק

מקדונלד'ס "מתבגרת": נכנסת לתחום הקפה

בשנת 2009 תשקיע הרשת 25 מיליון שקל בפתיחה ושיפוץ של סניפים, ותקים פינות מק'קפה בתוך הסניפים. שני הסניפים הראשונים שנפתחו עם מק'קפה הם בשדרות רוטשילד בתל אביב ובקניון איילון ברמת גן

אורנה יפת 13:2531.03.09
כדרכה של הרשת בחו"ל, גם בישראל נכנסת רשת המזון המהיר מקדונלד'ס לתחום הקפה ומקימה פינות מק'קפה בתוך הסניפים. במסגרת המהלך משנה מקדונלד'ס את עיצוב הסניפים, שכעת יהפכו לסניפים יותר "בוגרים" ביחס למראה הקודם שפנה יותר לילדים.

 

בשנת 2009 תשקיע הרשת 25 מיליון שקל בפתיחה
ושיפוץ של סניפים. "בשנים הקרובות נפתח בכל שנה 10 מסעדות חדשות ונשפץ 10 מסעדות קיימות", מסר עמרי פדן, מנכ"ל ובעלים של מקדונלד'ס ישראל.

 

שני הסניפים הראשונים שנפתחו עם מק'קפה הם סניף מקדונלד'ס בשדרות רוטשילד בתל אביב והסניף בקניון איילון ברמת גן. ברוטשילד, סניף שהיה סגור קרוב לשלוש שנים, הושקעו 2 מיליון שקל ובאיילון 4 מיליון שקל. "הרעיון הוא לפתוח מק'קפה בכל מקום בו השטח מאפשר ושקיימת אוכלוסיה מתאימה", אמר פדן. לדבריו, בסוף התהליך, 20% מכלל הסניפים יכללו מק'קפה. כיום מונה רשת מקדונלד'ס 150 סניפים.

 

בסניפים החדשים תגיש הרשת ארוחת בוקר עד השעה 11.30 וכן קפה ומאפה לאורך היום. הקפה הינו של חברות מאורו מאיטליה והקינוחים מיובאים מיצרן בצרפת, דליפראנס.

 

לשאלה כמה אחוזים יחזיק תחום הקפה מכלל המכירות, ענה פדן, "ייקח כמה שנים לבדוק את הנתון הזה. זה תהליך אבולוציוני ולא משנות לנו המכירות בשלב ראשון. בארה"ב ארוחות הבוקר תפסו בהתחלה 2% מהמכירות וכיום הן תופסות 30%".

 

פדן אומר שאינו מתחרה בבתי הקפה וברשתות הנמצאות ממילא בקניונים שבהם ממוקמים גם סניפי מקדונלד'ס. "הביזנס העיקרי שלי זה המבורגר וכך זה יישאר. הקפה זה השלמה רצויה. אני לא צריך להיכנס ראשון לתחום הזה כי זה לא עיקר העיסוק של המסעדה. ממילא הייתי משקיע כסף בשיפוץ הסניפים, אז הקמת פינות מק'קפה זה תוספת שולית מבחינת עלויות".

 

על פי דיווחי הרשת, מקדונלד'ס ישראל סיימה את שנת 2008 עם מחזור מכירות של כ-470 מיליון שקל. בשנה זו נפתחו 10 סניפים חדשים של הרשת. בשנת 2009 צופה החברה להגיע למכירות של 500 מיליון שקל.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x