$
פרסום ושיווק

איגוד חברות הפרסום דורש לדחות השימוע על רפורמת הרשות השנייה

הנהלת האיגוד שלחה מכתב לרשות השנייה ובו דרישה לדחות את השימוע ב-60 יום. "עריכת שימוע תוך 7 ימי עבודה לא תיתן בידי אף גורם, שמושפע מההליך שמתכננת הרשות, זמן נאות לבחון ברצינות את השינויים שהרשות מנסה להעביר" אומרים באיגוד

מיטל זדה ואמיר טייג 12:5001.12.08

בעקבות הפרסום בשבוע שעבר על הכוונה להוביל רפורמה במחוייבויות הערוצים המסחריים, איגוד חברות הפרסום, מאיים בפנייה לבית המשפט, אם השימוע שמתכוונת לערוך הרשות השנייה, יתקיים במועדו ולא יידחה.

 

הנהלת האיגוד שלחה הבוקר (ב') מכתב לרשות השנייה ובו דרישה לדחות את השימוע

ב-60 יום. "המהלך שנוקטת הרשות מסתמן כמחטף מהיר. השימוע לשינוי הרגולציה טומן בחובו השלכות רבות על הפרסום בטלויזיה ועל לוח השידורים כולו. עריכת שימוע תוך 7 ימי עבודה לא תיתן בידי אף גורם, שמושפע מההליך שמתכננת הרשות זמן נאות לבחון ברצינות הנדרשת את השינויים מרחיקי הלכת שהרשות מנסה להעביר" אומרים באיגוד.

 

במכתב ששלח עורך הדין של האיגוד נכתב כי מעבר להשלכות שיש לשינויים המתוכננים על הציבור, השינויים צפויים לפגוע כלכלית, בצורה קשה ביותר במשרדי הפרסום.

 

האיגוד מתייחס לסעיף בהצעה של הרשות, אשר עוסק בנושא העמלות. סעיף 22 מציע להגביל את היקף עמלות היתר המשולמות למשרדי הפרסום ע"י זכייניות הטלוויזיה. באיגוד כותבים כי משמעותו של הסעיף היא שהרשות תתערב "התערבות בוטה וקשה בשוק הפרסום על דרך של קביעת רף עליון לעמלת הפרסום". באיגוד מסבירים כי התערבות כזו עשוייה לפגוע משמעותית בהכנסות המשרדים ואף עלולה להוביל לקרטל.

 

נציגי חברות הפרסום מסבירים כי הם מעוניינים להגיש את עמדתם והצעתם בנוגע לרפורמה, אך לטענתם אין הם יכולים לגבש את עמדתם תוך 8 ימים ולכן הם מבקים לדחות את השימוע. יצויין כי הרשות השנייה פרסמה כי ניתן להגיש את עמדת הציבור עד לתאריך ה-9 בדצמבר.

 

מהרשות השנייה נמסר בתגובה: "המכתב הועבר להתייחסות הלשכה המשפטית של הרשות השנייה".

 

כפי שפורסם ב"כלכליסט", הרפורמה אותה מתכננת הרשות במחוייבויות של הערוצים המסחריים, מביאה מגוון של הקלות עבורם, הן בתחום הפרסום והן בתחום המחוייביות לתוכן.

 

בתוך כך, טלעד זכיינית ערוץ 2 אשר הפסידה במכרז לפני שנתיים, פנתה לרשות השנייה בדרישה כי תדחה את תום את מועד השימוע בנושא ההקלות לערוצים המסחריים. משה גאון, יו"ר טלעד הטיח ברשות דברים קשים: "זהו מחטף, שכל מטרתו מתן הקלות מרחיקות לכת לזכייניות בערוץ 2 ובערוץ 10. ניסיון הרשות להאיץ את התהליך השימוע אינו מאפשר בחינה מעמיקה ורצינית של הדברים, ומעלה תהיות רבות באשר להתנהלותה". גאון דורש כי הרשות תאריך בשבועיים את מועד הגשת העמדות וכן תאפשר לו להגיש עמדה בעל פה. עמדתה של טלעד היא נושא רגיש מבחינה משפטית, שכן הזכיין המפסיד עשוי לעתור לבג"ץ נגד החלטת הרשות להעניק הקלות לזכיינים שניצחו במכרז.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x